6 labākie koraļļu rifi Austrālijā

06/09/2012

6 labākie koraļļu rifi Austrālijā

Ningaloo rifs

Uz Ningaloo rifu dodas, lai peldētu kopā ar nekaitīgām vaļu haizivīm – lielākajām zivīm uz zemes, kas šeit dzīvo no aprīļa līdz jūnijam. No jūnija līdz novembrim Jūs varat vērot kuprvaļus, bet janvārī un februārī noteikti iepazīsiet retas bruņurupuču sugas, kas šeit dēj olas.[frame u=”4″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/ningaloo-278x126.jpg[/frame]

Dodoties braucienā ar jūras kajaku no Eksmutas (Exmouth), Jūs varēsiet redzēt migrējošos vaļus, un apmeklēt attālās milzu bruņurupuču un milzu dzeloņraju apdzīvotās vietas.

Martā un aprīlī nepalaidiet garām neaizmirstamo koraļļu nārstu. Dodoties okeānā no Eksmutas un Koralbejas (Coral Bay) krasta izbaudiet brīnišķīgo zemūdens karnevālu. Šeit ir gan jūras anemones un klaunzivis, gan skorpionzivis un murēnas, kā arī simtiem citu sugu tropu zivis.

Rotnesta sala (Rottnest)

Spilgti gliemeži, rifu zivis, Rietumaustrālijas milzu jūras asaris – tā ir tikai neliela daļa no ļoti lielās jūras radību daudzveidības, kas dzīvo rifos pie Rotnesta salas (25 km no Pērtas krasta). Visu šo skaistumu var aplūkot gan nirstot ar masku, gan arī nirstot ar akvalangu kopā ar organizētu grupu.

[frame u=”4″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/zemudens-peldesana-australija-278x126.jpg[/frame]

Solitari salas

Solitari salu grupas jūras rezervāts aizņem 72,200 ha platību. Tā ir mājvieta vairāk nekā 550 rifu zivju sugām, 90 cieto koraļļu sugām un aptuveni 600 dažādām molusku sugām.

Tas ir pirmais jūras rezervāts Jaundienvidvelsā ar dažādiem biotopiem: atklātu okeānu, upju grīvām, pludmalēm un rifiem.

Ribbon Number Three Reef

Atrodas Lielā Barjerrifa ziemeļu galā un aizņem aptuveni 1100 hektāru platību. Šis rifs pelna īpašu uzmanību pateicoties savai nošķirtībai. No jūnija līdz augustam Jūs šeit varat vērot mazo joslvali, barakudas un klaunzivis. Daudzus citus jūras iemītniekus (rifu haizivis, jūras karpas, u.c.) var redzēt visu gadu.

[frame u=”4″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/koralli-zivis-australija-278x126.jpg[/frame]

Zaļā sala (Green Island)

Atrodas tikai 27 kilometru attālumā no Kērnsas krasta, Zaļā sala – ir viena no ērtākajām vietām, kur Jūs varat uzsākt Lielā Barjerrifa iepazīšanu.

Varat nirt ar masku mierīgajās lagūnās vai doties braucienā ar laivu ar caurspīdīgu dibenu. Šeit Jums ir iespēja aplūkot vairāk nekā 200 cieto koraļļu un 100 mīksto koraļļu sugu.

Gove pussala

Šīs attālās vietas piekrastes zona nav piemērota niršanai – šeit ir pārāk daudz krokodilu. Bet, tālu prom no krasta, nirstot ar akvalangu, Jūs varat apbrīnot daudzas koraļļu kolonijas. Pussala atrodas 650 km no Darvinas.

Kurš no rifiem Jums vairāk patīk?

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Go top