Zemūdens muzejs Meksikā

12/09/2012

Zemūdens muzejs Kankūnā

Ja būsiet Meksikā, Kankūnā – nepalaidiet garām iespēju apmeklēt pārsteidzošu muzeju, kas atrodas zem ūdens. Skulptūras atrodas salīdzinoši seklā ūdenī – 10 metru dziļumā. Ekspozīciju sauc “Klusā evolūcija” un tā ir veltīta cilvēces vēsturei, sākot no maiju civilizācijas līdz mūsdienu sabiedrībai.

Šo brīnumu radīja britu tēlnieku Džeisons Teilors (Jason deCaires Taylor). Viņš uzskata, ka pateicoties zemūdens skulptūru muzejam daudzi nirēji pāriet no koraļļu rifu izpētes uz citu vietu. Tādējādi radot iespēju atjaunot bojāto faunu šajā Karību jūras daļā.

Interesanti, ka kolekcijas veidošana Teiloram prasīja pusotru gadu. Viņam bija nepieciešamas 120 tonnas cementa, apmēram četri tūkstoši metri stikla šķiedras un 400 kilogrami silikona. Šī grandiozā projektu izmaksas – aptuveni 350 tūkstoši dolāru. Vairāk nekā pusi piešķīra Meksikas valdība.

Muzejs galvenokārt paredzēts daivinga cienītājiem. Tāpēc, lai apmeklētu muzeju, apmeklētājiem būs jānirst kopā ar īpašiem gidiem. Tomēr dažus no eksponātiem var redzēt arī peldot tikai ar ūdens masku. Biļetes cena ir atkarīga no niršanas veida. Vidēji šis prieks maksā $50.

Ko teiksiet par šo zemūdens muzeju Meksikā? :)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Go top