Jaukas dāvanas tiem, kas brauc uz Austrāliju

25/01/2013

Ja sekojiet līdzi mūsu aviobiļešu rezervācijas portāla biletes.lv aktivitātēm blogā vai sociālajos tīklos, noteikti jau būsiet pamanījuši akciju, ko mēs rīkojam sadarbībā ar Finnair: Lidojiet uz Austrāliju un saņemiet dāvanu.

Šodien blogā pastāstīsim nedaudz vairāk par šīm jaukām akmens gleznām – koalām, kuras iespējams dabūt, ja pērkat aviobiļeti uz jebkuru Austrālijas galamērķi ar Finnair.

Kā jau sapratāt, suvenīri ir ļoti ekskluzīvi, katra koala ir unikāla, un uzgleznota speciāli mūsu akcijai. Šo mākslas darbu autore ir Tatjana Strautmale, par kuras aizraušanos, tātad, arī ir šodienas stāsts. :)[frame u=”4″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/tatjana-strautmale-278x126.jpg[/frame]

Aptuveni pirms trim gadiem, mākslinieces rokās nonāca pavisam necils akmens no Austrālijas. „Pirms tam zīmēju gleznas sev, bērniem un citiem par prieku. Kaimiņiene Benita, rādot atvesto akmeni, man teica: ”Kāpēc gan tev nepamēģināt apgleznot akmeņus?”,” sākumu atceras Tatjana Strautmale.

Māksliniece uzsver, ka pats svarīgākais – atrast tādu akmeni, kurā var ieraudzīt kaut ko īpašu un tad to apgleznot. Noteikti jāprot tajā kaut ko saskatīt. Jānovērtē, vai akmens būs izmantojams gleznošanai, vai tam ir piemērota forma. ”Tad tas kļūst padevīgs, klausa mani. Taču citreiz savāktie akmeņi var mēnešiem ilgi stāvēt acu priekšā un neko tajos neredzu, bet tad pēkšņi vienā dienā rodas vīzija.”

Apgleznoto akmeņu kolekcija Tatjanai ir plaša. Ir gan dzīvnieki, raganas, zivis, pūces, vardes, bruņurupuči, dažādi putni, tauriņi, sēnes, ziedi, arī tādi veidojumi, ko viņa mīļi dēvē par akmeņiem – brīnumiem vai maziem spociņiem. Akmeņi ar apgleznotajiem dzīvnieku un putnu portretiem atraduši mājvietu arī Gaujas Nacionālajā parkā.

[frame u=”4″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/akmens-gleznas-koalas-278x126.jpg[/frame]

„Gleznošana ir māksliniecisks, radošs process, daudz kas ir atkarīgs no noskaņojuma. Tam jābūt labam.” Kad Tatjana sāk strādāt, laika izjūt zūd, jo viņa atrodas pavisam citā – radošajā mākslas pasaulē. Viņa apstiprina, ka strādājot jāapbruņojas ar lielu pacietību, lai uzvilktu katru strīpiņu, radītu krāsu nianses, lai darbs izdotos un sniegtu gandarījumu.

Jebkurš akmens esot skaists ne vien ar to, ka apgleznojot kļuvis par mākslas darbu, bet arī tāpēc, ka izstaro enerģiju. Tāpēc mīļi pateicamies Tatjanai par skaisto koalu kolekciju, kura patiešām izstaro Austrālijas garu.

Ja dodieties uz Austrāliju ar Finnair, ar prieku uzdāvināsim arī Jums par piemiņu vienu no šiem suvenīriem!

Apskatiet koalu galeriju mūsu facebook lapā, un izvēlieties, kura Jums patīk visvairāk? :)

Šim bloga rakstam ar NRA redakcijas atļauju izmantojām žurnālā Māja 04.11.2011. publicēto materiālu par Tatjanas Strautmales aizraušanos: “Ceļš ar akmeņiem līdz mākslai”.

1 comment

  1. Pingback: Lidojiet uz Austrāliju ar Finnair un saņemiet dāvanu « Biletes blogo

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Go top