No augšas skats ir labāks

28/05/2013

Naskas līnijas

Tuksnesis – tikai milzīgs smags izplatījums, pārklāts ar smiltīm? Noteikti nē! Dažreiz ir nepieciešams tikai izmainīt skata leņķi, un Jums var atklāties sena arheoloģiskā vērtība.

Līdzīga doma droši vien bija arī Polam Kosokam, kad 1939.gadā viņš veica pirmo lidojumu virs Peru tuksneša. Tad viņam atveras skats uz Naskas plato no putna lidojuma. Slavenā arheologa uzmanību piesaistīja noslēpumainas taisnes, līnijas un figūras, izveidotās uz smiltīm. Līniju sižeti bija pilnīgi dažādi – tās bija ģeometriskās figūras, dzīvnieki un pat cilvēki. Dīvaino attēlu izmērs pieļāva tos apstatīt tikai no liela attāluma. Un tas nav brīnums, jo līnijas ir izstieptas desmitiem metru garumā…

[frame u=”4″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/naskas-linijas-278x126.jpg[/frame]

Šodien Naskas ģeoglifi ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Daudzums zinātnieku visu savu mūžu ir pētījuši šo noslēpumaino mākslu, bet precīzas versijas par to, kā parādījušās Naskas līnijas joprojām nav.

Vai nu tas bija sens astronomiskais kalendārs Peru iedzīvotājiem, vai arī nolaišanas vieta citplanētiešu kosmiskajiem kuģiem…. Kas un kāpēc laikā līdz 12. gadsimtam radīja šos matemātiski precīzos zīmējumus uz smiltīm?

Kāda ir Jūsu Naskas līniju izcelsmes versija?

Apskatīties Naskas ģeoglifus ar savām acīm šodien ir iespējams – Naskā ir īpaši tūristu skatlaukumi, un iespēja saskatīt zīmējumus no nelielām lidmašīnām, kas lido no vietējām viesnīcām. Jūs varēsiet izpētīt kolibri, pērtiķī, kondoru, zirnekli, astronautu un citas simboliskas sižetes vienā no mūsu piedāvātajiem ceļojumiem uz Peru.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Go top