Informācija par Tasmāniju

Kad apmeklēt?

[frame u=”8″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/tasmanija-pludmale-586x266.jpg[/frame]

Tasmānijas klimats ir vēss, ar četriem izteiktiem gadalaikiem – viena no nedaudzajām mērenā klimata zonām dienvidu puslodē.

Vasarā (decembris – februāris) – maksimālā temperatūra piekrastē ir 21° C, iekšzemes reģionos (Lonsestonā) līdz 24° C. Tajā pašā laikā Centrālajā plato februārī temperatūra svārstās starp 4° C un 17°C. Rudeni (marts-maijs) raksturo nepastāvīgs vēss laiks. Ziema (jūnijs-augusts) – vismitrākais un aukstākais gadalaiks, kalnos mēdz uzsnigt sniegs. Maksimālā temperatūra ziemā piekrastes rajonos +12°C un +3°C Centrālajā plato. Ziemā pār salu pūš vēji no Antarktīdas. Pavasaris (septembris-novembris) – pārejas periods, lai gan sniegs iespējams pat oktobrī; visvējainākā sezona, kurai piekrastē pēcpusdienās raksturīgas vēsas brīzes.

Visblīvāk apdzīvotā salas ziemeļu daļa saņem vismazāk nokrišņus, pārējā salas teritorijā ir periodi, kad lietus līst vismaz katru otro dienu; vismitrākā ir salas austrumu piekraste ziemas mēnešos. Un tieši šeit, austrumos, vasarā ir sauss un saulains, bet daži iekšējie salas rajoni ir pakļauti sausumam.

Vairāk informāciju par Tasmānijas klimatu var atrast portālā The Best Time To Visit.

[divider]

Vai Jūs interesē [mark]imigrācija[/mark] uz Austrāliju? Uzziniet par imigrācijas pakalpojumiem un vīzām!  [button link=”http://airtour.lv/imigracija-uz-australiju/” priority=”primary” size=”medium”]Uzzināt vairāk[/button]

[divider]

[c_6 first=”true”]

Ko apskatīt?

Ar ko pievilcīga ir atpūta Tasmānijā? Viss ir viegli pieejams: agri no rīta Jūs uzsākat nokāpšanu no klints, bet vakarā jau peldaties tirkīza jūrā. Jūs varēsiet daudz apskatīt, jo pavadīsiet mazāk laika pārvietojoties. Jūs varat nesteidzīgi mīt savu velosipēdu, braucot pa klusām senām pilsētām, nobaudīt lielisku vietējo vīnu, vai ienirt savvaļas dabā. Viss ir iespējams, viss ir tuvu, tā ir – Tasmānija!

[frame u=”3″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/vina-lauks-tasmanija-201x91.jpg[/frame]Tasmānijas vīni izceļas ar lielisku kvalitāti, tie ir ražoti vēsā klimatā, līdzīgi kā galvenie vīna reģioni Eiropā, ar maigām vasarām un garu rudeni, kas ļauj vīnogām nobriest lēni un pamatīgi. Vīna darītavu maršrutu Tasmānijā var iepazīt gida pavadībā vai patstāvīgi, iznomājot automašīnu.

Kopā ir četri šādi maršruti: The Tamar Valley (Teimaras (Tamar) upes ieleja – uz ziemeļiem no Lonsestonas gar Teimaras upes krastiem), The Southern Wine Route (Dienvidu vīna ceļš – Derwent, Coal River un Huon Valleys), un jaunie vīnkopības ziemeļrietumu un austrumu krasta reģioni. Pirmie vīnogulāji Tasmānijā tika iestādīti 1821.gadā pie Hobārtas, un jau 1848.gadā šeit iegūtais baltvīns saņēma balvu Parīzes izstādē.

Šodien Tasmānijā ražo mērenās klimatiskās zonas vīnus: Pinot Noir, Riesling, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, Pinot Gris un dzirkstošos vīnus. Lielākā daļa vīna darītavas pēc izmēriem ir nelielas un piedāvā vīnu degustāciju tieši vīna pagrabos. Vairākiem vīndariem ir labiekārtoti restorāni ar skatu uz plantācijām vai upi.[frame u=”6″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/cradle-mountain-dabas-parks-432x196.jpg[/frame]

Tasmānijas krastus apskalo Indijas un Klusā okeāna ūdeņi, Austrālija ir atdalīta ar Basa jūras šaurumu. Tas ir viskalnainākais Austrālijas štats. Kalni ir veci un ne visai augsti, tie atrodas salas centrālajā un rietumu daļā (augstākā virsotne Osas kalns, 1617m), austrumos ir līdzenumi, ko izmanto lauksaimniecībā. Ap slavenāko Tasmānijas kalnu – Kreidla kalnu izveidots pasaulslavenais Kreidla kalna un Sentklēras ezera nacionālais parks.

Ģeogrāfiski un ģenētiski izolēta no pārējās pasaules, Tasmānijā ir unikāla flora un fauna. Salas flora ir neparasti bagāta – sākot no trūcīgas veģetācijas sausajā Centrālajā plato līdz mūžzaļajām eikaliptu birzīm, kas sasniedz 90 metru augstumu, alpu pļavām un plašiem lietus mežiem mērenajā zonā, kā arī viršu audzēm salas purvainajās vietās, kas raksturīgas visai salai. Daudzi augi ir atrodami tikai Tasmānijā, daudzi cēlušies no sugām, kas šodien atrodamas Dienvidamerikā un Jaunzēlandē, un savulaik cēlušās no augiem, kas auga senajā Gondvānas superkontinentā pirms 50 miljoniem gadiem. Starp šiem reliktiem – dienvidu dižskābardis un atrotaksis.

[frame u=”3″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/tasmanijas-velns-201x91.jpg[/frame]Vēl pavisam nesen Tasmānijā dzīvoja Tasmānijas tīģeris, kas ir lielākais somainais plēsējs uz planētas, pēc lieluma līdzīgs dingo sunim, bet tagad izmiris. Viņa vietu ieņēmis Tasmānijas velns, arī somainais plēsējs, sastopams tikai šajās vietās.

Lielu Tasmānijas teritorijas daļu joprojām klāj meži. Dienvidrietumu nacionālajā parkā un apkārtējās teritorijās atrodas viens no pēdējiem mērenā zonas lietus mežiem dienvidu puslodē, un no salas ziemeļrietumos ir lielākais Austrālijas lietus mežs – Tarkine, platība 3800 kvadrātkilometri. Tasmānijā ir daudz upes, dziļas un skaistas, lielākā daļa sākas vidējo rietumu kalnos un ieplūst okeānā.

Gandrīz 37% salas teritoriju veido nacionālie parki un aizsargājamās teritorijas, kas atrodas UNESCO aizsardzībā.

Tasmānija piedāvā visdažādākās aktivitātes visiem dabas mīļotājiem. Jūs šeit pavadīsiet lielisku laiku, ja Jūs interesē:

 • Zveja
 • Pastaigas dabā
 • Dārzu māksla
 • Golfs
 • Savvaļas dzīvnieku vērošana
 • Kalnu tūrisms
 • Ieslodzīto – Tasmānijas pirmo ieceļotāju vēsture

Tiem, kuri vēlas pārbaudīt savu spēku un iegūt kādu adrenalīna devu, tiek piedāvāta:

 • Klinšu kāpšana
 • Brauciens ar visurgājēju
 • Brauciens ar velosipēdu
 • Niršana
 • Braucieni ar kanoe un kajakiem
 • Sērfings
 • Raftings pa upju krācēm
 • Izvēle ir Jūsu rokās! Tasmānija atrodas uz apdzīvota pasaules robežas, un šīs kompaktās salas unikālais raksturs ielūdz uz piedzīvojumu. Kāpēc neizdarīt kaut ko, kas jau sen sapņojat? Peldēt ar delfīniem, nobraukt no kalna ar velosipēdu, ienirt pie jūras drakona? Nobraukt pa kalnu upi vai uzrāpties stāvā klintī – un saulrietā atalgot sevi ar lieliskām saulrieta vakariņām vai relaksējošu masāžu?

  [message type=”warning”]Uzziniet vairāk par drošību Austrālijas pludmalēs!
  beachsafe.org.au[/message]

  [/c_6]

  [c_6 last=”true”]

  Kas notiek?

  Decembra beigās sākas svētki Taste of Tasmania, kas iezīmē kulinārijas gada sākumu. Šajā laikā visur iespējams nobaudīt labākos Tasmānijas produktus, iedzert vietējā ražojuma alu un lielisku vīnu. Svētki ilgst vienu nedēļu, un tās centrs ir Hobārta.

  Februārī stafeti pārņem Festivale Lonsestonā (Launceston). Pilsētas vēsturiskajā parkā notiek lauksaimniecības produktu tirdzniecība. Produkti tiek atvesti no visas salas.

  Martā, smalko vīnu cienītāji novērtēs Ziemeļu atvērto vīna dārzu nedēļas nogali un Dienvidu atvērto vīna dārzu nedēļas nogali Northern Open Vineyards Weekend un Southern Open Vineyards Weekend. Maijā notiek Tasmānijas garšu festivāls Savour Tasmania, kas ir ikgadējs epikūrisks notikums, kur pasākuma viesus ar savu prasmi priecē labākie ārvalstu un austrāliešu šefpavāri.

  Pienākot ziemai gardēži pārceļas uz Cradle Mountain Lodge, kur jūnijā norisinās ekskluzīva vīna un Austrālijas virtuves gardumu degustācija, kas norisinās pasākuma Tastings at the Top ietvaros; jūlijā Latrobe pilsētā notiek Šokolādes svētki Chocolate Winterfest, augustā – Tasmania Unbottled. Šo svētku laikā labākie Tasmānijas vīni un vietējie ēdieni tiek nosūtīti uz Melburnu, Brisbenu un Sidneju.

  Vīnu tematiku turpina svētki novembrī Royal Hobart International Wine Show Public Tasting. Alus cienītāji var baudīt vairāk nekā 100 alus šķirnes Tasmanian Beerfest svētku laikā.

  [frame u=”3″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/koka-laivu-festivals-201x91.jpg[/frame]Papildus vīna svētkiem Tasmānijā notiek daudz citi pasākumi, kas varētu interesēt ārvalstu viesus. Vispazīstamākās ir jahtu sacensības no Sidnejas līdz Hobārtai Sydney to Hobart Yacht Race, kas decembrī Boxing Day svētku laikā sākas Sidnejā, un beidzas Hobārtā Taste of Tasmania svētku laikā. Ļoti populāras ir Targa Tasmania autosacīkstes, kas piesaista daudzus slavenus dalībniekus no ārzemēm, tās štatā notiek piecas dienas. 24. un 25. septembrī Cressy pilsētā notiek saldūdens zivju makšķerēšanas sacensības – izstāde Tasmanian Trout Expo.

  [frame u=”3″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/targa-tasmania-201x91.jpg[/frame]Maija sākumā tiek rīkots Agfest, trīs dienu lauksaimniecības preču gadatirgus Carrick pilsētā; katru gadu oktobrī notiek Royal Hobart Show un Royal Launceston Show.

  Lielākais mūzikas notikums Tasmānijā jaunā gada priekšvakarā ir mūzikas festivāls Mariona līcī Falls Festival; nesen izveidojusies tradīcija rīkot mākslas festivālu 10 Days on the Island (10 dienas uz salas).

  [message type=”info”]Kādi pasākumi notiek Tasmānijā šomēnes un tuvākajā laikā?
  Iepazīstieties ar pasākumu kalendāru.[/message]

  Noteikti ir vērts apmeklēt 2011.gadā atvērto Hobārtas mākslas muzeju Mona – Austrālijas lielāko privāto muzeju bez ieejas maksas. Muzeja teritorijā atrodas vīna darītava, viesnīca, restorāns, vīna bārs, degustāciju vīna pagrabi, maza alus darītava, apsildāmais baseins, sauna, trenažieru zāle un lieliska mākslas kolekcija. [frame u=”6″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/muzejs-mona-432x196.jpg[/frame]

  Ko atvest?

  Retumu cienītāji Tasmānijas mākslas salonos, veikalos un tirgos var atrast lieliskas mēbeles un citus interjera priekšmetus, gleznas, mākslas foto, apģērbu un rotaslietas.

  Vietējā vilna un tās izstrādājumi tiek uzskatīti par vienu no kvalitatīvākajiem pasaulē. Pārdošanā ir gan dzija gan arī skaisti adīti un austi izstrādājumi.

  [frame u=”3″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/hobartas-tirgus-201x91.jpg[/frame]Tasmānijas vīni ir savā ziņā unikāli; noteikti pievērsiet uzmanību lieliskajiem sieriem, omāriem, jūras ķemmītēm, gliemežiem un krabjiem – visi ir ļoti svaigi, tikko no Dienvidu Ledus okeāna. Vietējie augļi un ogas ir ļoti aromātiski, bet šokolāde un vietējais alus ir starptautiski atzīti. Tasmānijas medus ir unikāls, smaržīgs un bagāts ar ārstnieciskām īpašībām.

  Sestdienās interesanti ir apmeklēt Salamanka tirgu Hobārtā, kur piedāvā labākos un svaigākos Tasmānijas zemnieku produktus – garšaugu etiķi, sinepes, medu, eko-produktus un izcilu vietējo sieru. Vietējās delikateses pārdod arī veikalos visā salā.

  [frame u=”3″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/tasmanijas-vins-201x91.jpg[/frame]Mākslas darbi, senie un modernie, apņem jūs visur – šķiet, ka Tasmānija ir radošo cilvēku zeme, pie tam salā Jūs gandrīz nekad nesastapsiet ķīniešu viltojumus. Šeit veiktie pirkumi paliks Jums atmiņā kā patīkamas atmiņas par grezno dabu, unikālo vēsturi un salinieku dzīvesveidu.

  [/c_6]
  [divider]

  Apskati arī ceļojumus uz Tasmāniju, kurus mēs rīkojam. Ja ir jautājumi, droši dod ziņu!    [button link=”http://airtour.lv/kontakti/” priority=”primary” size=”medium”]Sazināties ar mums[/button]

  [divider]

  Vispārēja informācija par Tasmāniju

  [frame u=”3″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/images/tasmanija-karogs.jpg[/frame]

  Tasmānija – sala un Austrālijas štats, atrodas 240 km uz dienvidiem no cietzemes. Štatu veido tāda paša nosaukuma sala, tā ir 26. Lielākā sala pasaulē, un tai blakus atrodas nelielas saliņas.

  Štata iedzīvotāji - nedaudz vairāk kā pusmiljons cilvēku, no kuriem gandrīz puse dzīvo galvaspilsētas Hobārtas robežās, liela daļa no viņiem britu ieceļotāju pēcnācēji. Aborigēni, kas apdzīvoja Tasmāniju, izzuda 19 gadsimta vidū.

  Tasmānijas salas platība ir 68 401 kvadrātkilometru. Sala atrodas “vētraino četrdesmito ” zonā, kā tiek dēvēta spēcīgu rietumu vēju zona, kura apņem dienvidu puslodes reģionu 40-49 grādu dienvidu platumā un, kurai ir bijusi nozīmīga loma jūras burāšanas prasmes vēsturē. Salas garums ir 364 km no ziemeļiem uz dienvidiem un 304 km no rietumiem uz austrumiem.

  [c_6 first=”true”][google_map width=”425″ height=”350″ src=”http://maps.google.com/maps?hl=lv&ie=UTF8&t=h&ll=-42.049293,146.513672&spn=5.71023,9.338379&z=6″]
  [/c_6]
  [c_6 last=”true”]

  Tasmānijas vēsture:
  Pirmais no eiropiešiem Tasmāniju 1642.gada 24.novembrī ieraudzīja holandiešu jūras braucējs Ābels Tasmāns . Viņš nosauca salu sava sponsora Holandiešu Austrumindijas gubernatora vārdā – Antonija van Dīmena zeme (Anthony van Diemen’s Land). Sala tika pārdēvēta par godu tās atklājējam 1856.gada 1.janvārī.

  Pirmie Eiropiešu ieceļotāji bija angļi, kuri pirmo apmetni salā izveidoja 1803.gadā, lai apliecinātu savu klātbūtni salā, ņemot vērā, ka salu varētu sagrābt franči. Tie galvenokārt bija ieslodzītie un viņu sargi, kura uzdevums bija jauniegūto zemju ekonomiskā apgūšana. 50 gadu laikā uz salu pārvietoja vairāk nekā 75 000 britu notiesātos, un no 1856. līdz 1901. gadam Tasmānija kļuva par Britu impērijas koloniju.

  [/c_6]

  Tā kā 18. gadsimta beigās britu cietumi bija pārpildīti, un ieslodzītie tika izvietoti veco kuģu cietumos, kas pietauvoti ostās. Kad arī šie resursi bija izlietoti, Anglijas valdība nolēma atbrīvoties vienlaicīgi no noziedzniekiem un vecajiem kuģiem, visus nosūtot uz Jaundienvidvelsu, jauno koloniju Austrālijā. Visi, kas bija pārcietuši neticamās garā ceļojuma grūtības, ieguva iespēju paildzināt savu dzīvi, apstrādājot zemi un apgūstot Britānijai jaunas teritorijas.

  Daudzas cietumam līdzīgas apmetnes Tasmānijā parādījās 19.gadsimta laikā, un tagad ir izstrādāti tūristu maršruti, kas veltīti ieslodzīto vēsturei, viņu mantojumam un pirmo ieceļotāju dzīvei. 2010.gadā 11 bijušās katordznieku apmetnes Austrālijā, no kurām piecas atrodas Tasmānijā, tika iekļautas Pasaules mantojuma UNESCO sarakstā: Port Arthur, Sarah Island (Macquarie Harbour), Ross Female Factory, Cascade Female Factory (South Hobart), Richmond un Maria Island, kur ieslodzītie strādāja īpaši smagos apstākļos.
  1901.gadā Tasmānija, kopā ar piecām citām Austrālijas britu kolonijām pievienojās Austrālijas Sadraudzībai.

  Veikali, bankas:
  Labākie Tasmānijas suvenīri ir izstrādājumi no koka un vilnas, kā arī unikālas dabas fotogrāfijas, kuras var nofotografēt tikai šeit.

  Veikali parasti ir atvērti no 9 vai 10 rītā līdz 17.00, septiņas dienas nedēļā. Lielveikali un tirdzniecības centri strādā ilgāk. Galvenās kredītkartes tiek pieņemtas bez problēmām, bankomāti ir visās lielākajās tirdzniecības vietās.

  Bankas strādā no pirmdienas līdz piektdienai no 9.30 līdz 16.00

  [divider]

  Apskati arī ceļojumus uz Tasmāniju, kurus mēs rīkojam. Ja ir jautājumi, droši dod ziņu!    [button link=”http://airtour.lv/kontakti/” priority=”primary” size=”medium”]Sazināties ar mums[/button]

Go top