Borneo džungļos

Borneo džungļi

Ekskursiju programma pa tropisko salu, kura saglabājusi unikālu pirmsledus perioda floru un faunu. Eksotiska upes dajaku kultūra – “galvaskausu mednieku” pēcteči. Iesakām pagarināt atpūtu fantastiskajās Ziemeļu Sabahas pludmalēs.

Starptautiskais aviopārlidojums nav iekļauts cenā

Cenā ir iekļauts:

 • Visas ekskursijas un transfērs grupā (vieta autobusā), izņemot Saravaku / Kučingu (1-5 diena), kur ir individuāls transfērs
 • Angliski runājošs gids (kopā ar grupu) un angliski runājošs gids-autovadītājs Saravakā / Kučingā
 • Transfērs ar laivu abos virzienos ar regulāro reisu uz Batang Ai (vieta grupā)
 • Transfērs ar laivu abos virzienos ar regulāro reisu no Sandakanas uz Selingan salu un Sukau
 • Dzīvošana viesnīcā ar ēdināšanu, kā norādīts programma
 • Ieejas biļetes pēc programmas

Cenā nav iekļauts:

 • Aviobiļetes un lidostu nodokļi
 • Dzērieni, dzeramnauda, bagāžas pienešana, filmēšanas atļauja
 • Viss, kas nav minēts programmā
 • Piemaksa par svētku pusdienām un vakariņām (ja piemērojama)
 • Piemaksa par transfēru naktī (no 22:00 līdz 07:00)
 • Personīgie izdevumi viesnīcās
 • Medicīniskā apdrošināšana
 • Piemaksa par “karsto” sezonu

1. diena: Ierašanās Kučingā

Ieteicamais lidojums: MH 2564 @ KUL / KCH, ETD: 1005hrs ETA: 1150hrs

Pēc ielidošanas Kučingas lidostā transfērs uz viesnīcu, izmitināšana.

14:00 sākās ekskursija pa Kučingu – Kuching City Tour.

Ekskursijas laikā aplūkosiet: Kučingu – senlaicīgo Saravakas štata galvaspilsētu, Ķīniešu kvartālu, Kaķa statuju (“Kuching” malajiešu valodā nozīmē “kaķis”), skaisto ķīniešu templi Tua PEK Kong, panorāmas platformu Pilsētas administratīvajā centrā, slaveno Saravakas muzeju.

Kaķu muzeja apmeklēšana, Astanas – kādreizējās Baltā radžas rezidences un ar skaistu zelta kupolu rotātās pilsētas mošejas aplūkošana. Pastaiga pa veco Kučingu, apmeklējot Centrālo tirgu, kas pārpilns ar garšvielu, zaļumu, audumu tirgotāju veikaliem. Senlaiku dzīvojamās ēkas, kas attiecas uz Baltā Radžas periodu, Kvadrāta tornis, Tiesu nams, pasts, piemineklis Čārlzam Brūkam.

Nakšņošana viesnīcā – Hilton Kuching Hotel, Kuching.

2. diena: Kuching / Lemanak Longhouse [B/L/D]

Pēc brokastīm izbraukšana no viesnīcas ar bagāžu. 225 km garais ceļš ved gar rīsu laukiem, piparu un hevejas koku plantācijām, kuru fonā redzami džungļiem klāti kalni. Pa ceļam apstāšanās Serianā, kur varēsiet apmeklēt vietējo tirgu. Nākamā būs piparu plantācijas apmeklēšana, kur redzēsiet arī kukaiņēdāju augus. Iban cilts ciemata tirgus restorāniņā ieturēsiet pusdienas.

Pēcpusdienā ierašanās Lemanakas laivu piestātnē, transfērs ar “garo laivu” augšup pa Lemanakas upi gar senlaicīgām Borneo pamatiedzīvotāju “garajām mājām”. Serubah ciematā Jūs apmeklēsiet šādu “garo māju”, kur zem viena jumta dzīvo vesels ciemats. Vienkāršā ciemata krodziņā nobaudīsiet tradicionālas vietējo ēdienu vakariņas.

Pēc vakariņām atgriešanās “garajā mājā”, kur Jūs sagaida priekšnesumi: tautas dejas, mūzika un spēles. Ciemata vecākais uzcienās Jūs ar rīsu vīnu “tuak”. Iban cilts cilvēkiem patīk izklaidēties un to pašu viņi sagaida no viesiem!

Nakšņošana “garajā mājā” – daudzvietīgas guļamtelpas, ar pamata ērtībām, Lemanaka.

3. diena: Lemanak Longhouse / Batang Ai [B/L/D]

Pēc brokastīm Jums demonstrēs kā tiek lietots tradicionālais medību ierocis džungļos – pūšamā caurulīte. Tad pastaiga džungļos kopā ar Iban cilts pārstāvi, kas būs tērpies tradicionālā apģērbā, viņš Jums pastāstīs par džungļos sastopamo augu praktisko izmantošanu. Pastaigas noslēgumā Jūs ar “garo laivu” pa upi aizvedīs līdz vietai, kur varēsiet nopeldēties.

Pusdienas tiks sagatavots upes krastā Iban cilts stilā – visas sastāvdaļas tiks pagatavotas bambusa stiebros uz atklātas uguns.

Pēc pusdienām brīvais laiks upes krastā, varēsiet pasauļoties un nopeldēties. Atgriešanās ciematā ar “garo laivu”. Laiva tiek vadīta izmantojot garas kārtis. Pēc tam transfērs pa upi līdz Batang Ai piestātnei.

30 minūšu brauciens ar motorlaivu pa Batang Ai Hydro ezera mākslīgo ūdenskrātuvi, kas aizņem 24 kvadrātkilometrus, un Jūs nokļūsiet viesnīcā Hilton Batang Ai Longhouse Resort. Iekārtošanās viesnīcā un atpūta. Vakariņas tiek pasniegtas viesnīcā.

Nakšņošana viesnīcā – Hilton Batang Ai Longhouse Resort, Batang Ai.

4. diena: Batang Ai / Kuching [B/L]

Pēc brokastīm neliela pastaiga pa viesnīcas apkārtni kopā ar vietējo naturālistu.

Izbraukšana no viesnīcas uz Kučingu kopā ar bagāžu. Pa ceļam pusdienas vietējā kafejnīcā. Iekārtošanās viesnīcā un atpūta.

Nakšņošana viesnīcā – Hilton Kuching Hotel, Kuching.

5. diena: Kuching / Mulu [B/L/D]

Pēc brokastīm izbraukšana no viesnīcu uz Kučingas lidostu lidojumam uz Mulu (caur Miri).

Pēc ierašanās Mulu lidostā transfērs uz viesnīcu un izmitināšana. Transfērs uz ekskursiju Nacionālajā parkā un pastaiga (3 km) līdz Lang un Deer alām. Ja laika apstākļi atļaus, Jūs redzēsiet pārsteidzošu skatu – kā vienlaicīgi uz medībām izlido tūkstošiem sikspārņu.
Pēc parka apskates transfērs uz viesnīcu.

Vakariņas viesnīcā papildinās folkloras šovs.

Nakšņošana viesnīcā – Royal Mulu Resort, Mulu.

Ieteicamie lidojumi uz Mulu:
MH 3752 @ KCH / MZV, ETD: 1020hrs ETA: 1155hrs
vai
MH 3904 @ KCH / MYY, ETD: 0640hrs ETA: 0840hrs
MH 3255 @ MYY / MZV, ETD: 1400hrs ETA: 1430hrs
vai
MH 3804 @ KCH / MYY, ETD: 1050hrs ETA: 1220hrs
MH 3255 @ MYY / MZV, ETD: 1400hrs ETA: 1430hrs

6. diena: Mulu [B/L/D]

Pēc brokastīm izbraukšana ar “garo laivu”, lai aplūkotu Vēju alu (Wind Cave), pa ceļam apstāšanās pie Penan cilts garās mājas. Tālāk brauciens uz Clearwater alu. Kamēr brīvā dabā tiks gatavotas pusdienas, Jūs varēsiet nopeldēties. Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas viesnīcā.

Nakšņošana viesnīcā – Royal Mulu Resort, Mulu.

7. diena: Mulu / Sandakan [B]

Brokastis viesnīcā.

Brīvais laiks Mulu apkārtnes iepazīšanai, transfērs uz lidostu.
Lidojums uz Kota Kinabalu tālākam lidojumam uz Sandakan.

Ieteicamais lidojums:
MH 3256 @ MZV / BKI, ETD: 1345hrs ETA: 1435hrs
MH 3036 @ BKI / SDK, ETD: 1750hrs ETA: 1840hrs

Pēc ierašanās Sandakan lidostā, sagaidīšana un transfērs uz viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā un atpūta.

Nakšņošana viesnīcā – Swiss Inn Waterfront, Sandakan.

8. diena: Sandakan / Selingan Island [B/L/D]

Brokastis viesnīcā.

Tikšanās ar firmas pārstāvi viesnīcas vestibilā un transfērs uz piestātni. Brauciens pa Sulu jūru līdz Selingan salai aizņem 1 stundu (līdz Turtle Islands Park teritorijai). Iekārtošanās šalē, pusdienas un brīvais laiks salas iepazīšanai, snorkelēšanai vai niršanai.

Pēc vakariņām parka darbinieki aizvedīs Jūs līdz vietai, kur dēj olas reti sastopamie Zaļie bruņurupuči. Jums būs iespēja piedalīties olu pārnešanā uz audzētavu, kā arī palaist jaundzimušos bruņurupučus jūrā.

Nakšņošana Selingan Island Resort, Selingan Island

9. diena: Selingan Island / Sepilok / Sukau [B/L/D]

Agri no rīta izbraukšana no viesnīcas kopā ar bagāžu. 07:00 – transfērs ar kuteri (regulārais reiss) uz Sandakan piestātni (ierašanos 8:00-8:15). Brokastis piestātnes kafejnīcā.

Pēc brokastīm Sepilok orangutānu populācijas atjaunošanas centra apmeklēšana. Atklātā koka platformā mežā Jūs varēsiet vērot orangutānu barošanu (sākot no 10:00). Tas ir viens no pieciem lielākajiem centriem pasaulē, kur nodarbojas ar orangutāniem – cilvēka tuvākajiem radiniekiem, kuriem draud iznīcināšana. Centra uzdevums ir aprūpēt un atgriezt savvaļā savainotus un apgādnieku zaudējušus orangutanu mazuļus.

Pastaiga džungļos, kas raksturīgi Borneo tropiskās zonas zemienēm.

11:00 – izbraukšana no Sepilokas un transfērs uz Sandakanas piestātni. 11:45 sāksies vienu stundu ilgs kruīzs Lower Kinabatangan River Sanctuary dabas rezervātā. Pusdienas restorānā – Abai Jungle Restaurant. Šis interesantais ceļojums sākas Sulu jūrā un beidzas mangrovju džungļos pie cietzemes.

Pēc pusdienām brauciens pa upi uz Sukau ciematu (sākums 16:00-16:30, ilgums 1 stunda un 50 minūtes). Upes krastos redzēsiet ļoti interesantu primātu sugu, kas dzīvo tikai Borneo – lieldegunu pērtiķus, kā arī putnus un citus tropu faunas pārstāvjus. Ierašanās Sukau, iekārtošanās džungļu viesnīcā. Vēlāk pēcpusdienā būs iespēja doties vēl vienā kruīza braucienā uz Menanggul, kas ir viena no Kinabatangan upes pietekām. Atgriešanās viesnīcā uz vakariņām.

Svarīgi: Nepieciešams ņemt līdzi kukaiņu atbaidīšanas līdzekli, lietus apmetni (bet ne lietussargu), binokli, sauļošanās aizsargkrēmu un pretsviedru līdzekli. Ieteicami ērti slēgti apavi, krekli, īsās vai garās bikses.

Nakšņošana – Kinabatangan Riverside Lodge, Sukau.

10. diena: Sukau [B/L/D]

Agri no rīta, pirms rītausmas, Jūs pamodinās gibonu un degunradžputnu balsis. Rīta kruīzs pa Ox-Bow ezeru (sākums 06:30, ilgums 1 stunda 15 minūtes) dos jums iespēju redzēt, kā mostas mangrovju džungļi un uzlec saule, klausīties putnu kori un pastaigāties gar Sabahas garākās upes krastu. Atgriešanās viesnīcā un vēlās brokastis. Atpūta viesnīcā.

Pusdienas viesnīcas restorānā un brauciens uz Gomantong alu, kas atrodas tāda paša nosaukuma dabas rezervāta centrā. Šī ala ir pazīstama kā labākā vieta pasaulē, kur iegūst ēdamās bezdelīgu ligzdas. Papildus bezdelīgām alā dzīvo daudz sikspārņu. Alu var izstaigāt 15 minūšu laikā ejot pa speciāli izklātu koka segumu.

Atgriešanās viesnīcā. Vēlu pēcpusdienā upes kruīzs, kura laikā varēsiet vērot savvaļas dabu. Vakariņas viesnīcā.

Nakšņošana – Kinabatangan Riverside Lodge, Sukau

11. diena: Sukau / Sandakan / Kota Kiabalu [B/L]

Pēc brokastīm izbraukšana ar laivu atpakaļ uz Sandakanu. Pa ceļam (apmēram 2,5 stundas) ir iespēja redzēt daudzus vietējās faunas pārstāvjus. Pēc ierašanās piestātnē vietējā tirgus apmeklēšana un pusdienas tradicionālā restorānā.

Pēc pusdienām transfērs uz Sandakan lidostu lidojumam uz Kota Kinabalu.

Ieteicamais lidojums: MH 2047 @ SDK / BKI, ETD: 1350hrs ETA: 1435hrs

Cenas

Sākot no EUR 1267

1 personai 2-vietīgā numurā

Apmaksas un atteikšanās noteikumi

Pilns maksājums jāveic apstiprinot ceļojuma pasūtījumu.

Ja ceļojumu atceļ klients, tiek ieturēta sekojoša soda nauda:

 • 42-15 dienas pirms izbraukšanas = 20% no ceļojuma cenas
 • 14-4 dienas pirms izbraukšanas = 30% no ceļojuma cenas
 • Mazāk kā 4 dienas pirms izbraukšanas = 60% no ceļojuma cenas
 • Izbraukšanas dienā vai vēlāk = 100% no ceļojuma cenas.
Go top