Ceļojums pāri trim jūrām

Mylapore templis

Individuālais / grupas ceļojums pa Dienvidindiju

Daži uzskata, ka patieso Indiju var ieraudzīt vienīgi dienvidos. Krāšņākie, smaržīgākie, neaizmirstamākie iespaidi Tamil Nadu un Keralas štatos – neparasti tempļi ar daudzstāvu ieejas vārtiem, pārklāti ar krāsainām neskaitāmām hinduistu dievību skulptūrām, bagātīga tropu augu valsts, tumšādaini un ļoti skaisti brūnacaini cilvēki, kuru valodai ir visilgākā rakstības vēsture uz šīs planētas, sena kultūra un tradīcijas. Šeit viss ir košs, smaržīgs, eksotisks, viss pārsteidz un intriģē…

Maršruts: Сhennai – Kanchipuram – Mahabalipuram – Tanjore – Trichi – Madurai – Periyar – Alleppey – Cochin – Trivandrum

Cenā ir iekļauts:

 • Naktsmītne izvēlētajās viesnīcās – 12 naktis
 • Brokastis (laivā viesnīcā – pilna pansija)
 • Visi transfēri, ekskursijas transportā ar gaisa kondicionieri
 • Bagāžas pienešana viesnīcās un lidostās
 • Angļu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi ekskursiju laikā
 • Kathakali deju priekšnesums Kočinā
 • Dzīvnieku vērošana braucot ar laivu Perijara ezerā

Cenā nav iekļauts:

 • Starptautiskais aviopārlidojums
 • Ceļojuma apdrošināšana un vīza
 • Ēdināšana, kura nav paredzēta programmā
 • Personiska rakstura izdevumi
 • Ieejas biļetes
 • Dzeramnauda, ziedojumi

1. diena: Čennai

Ierašanās Čennai lidostā, sagaidīšana un transfērs uz viesnīcu.

Iekārtošanās viesnīcā, naktsmiers.

2. diena: Chennai – Kanchipuram – Mahabalipuram (70 km, 2 h)

Pēc brokastīm ekskursija pa Čennai (Madras) pilsētu, Tamil Nadu štata galvaspilsētu. Seno dravīdu lielākā osta un kultūras galvaspilsēta: Nacionālā mākslas galerija un muzejs (šeit atrodas brīnišķīgas Čolas (Chola) valsts bronzas statujas un senlaiku gleznas), Sv. Georga forts un lieliska, otrā garākā pasaulē promenāde, Jaunavas Marijas baznīca un Sv Toma katedrāle, kur glabājas apustuļa pīšļi – tie ir koloniālā laikmeta pieminekļi. Savukārt, šivaistu templis Mylapore ievedīs Jūs noslēpumainajā un eksotiskajā Dienvidindijas kultūrā.

Pēc Čennai apmeklējuma turpināsiet braucienu ar automašīnu uz Mahabalipuram, pa ceļam aplūkojot Kančipuram.

Kančipuram ir viena no septiņām svētajām pilsētām Indijā, to apmeklē desmitiem tūkstošu svētceļnieku no visas valsts. Aplūkosiet šivaistu tempļus Kailashnathar un Ekambareswarar. Ekambareswarar templis aizņem 9 hektāru platību. Neskaitot tempļus, Kanšipuram jau kopš seniem laikiem ir slavena pateicoties zīda sari tērpiem, tieši šeit Indijas iedzīvotāji tradicionāli pasūta zīda sari svinīgiem dzīves notikumiem.

Tempļu pilsēta Mahabalipuram (Mamallapuram) atrodas Bengālijas līča krastā. Senāk bagātā un plaukstoša ostas pilsēta Pallavas, mūsdienās Mahabalipuram ir pilsēta-muzejs, kas piesaista tūristu pūļus no visas pasaules. Pilsētas uzplaukums un kritums ir noslēpumains un pamācošs.

Piecu Rātu, Gangas nokāpšanas bareljefa, Mahisasura Madapam alas un piekrastes tempļu apskate – visas šīs ēkas ir saglabājušās no 5. gadsimta pirms mūsu ēras.

Nakšņošana viesnīcā un atpūta.

3. diena

Atpūta viesnīcā.

4. diena: Mahabalipuram – Tanjore (277 km, 6 h)

Pēc brokastīm brauciens ar automašīnu uz Tandžori. Iekārtošanās viesnīcā.

Tandžore – viens no Dienvidindijas kultūras un reliģijas centriem. Pilsētas galveno templi Brihadeshwara 11. gadsimtā uzcēla Čola dinastijas karaļi. Pasaulē pazīstama ir Saraswati Mahal bibliotēka, viena no lielākajām un vecākajām bibliotēkām Āzijā, šeit glabājas 44 000 manuskripti uz palmu lapām un papīra, lielākā daļa tekstu rakstīti sanskritā.

Nakšņošana viesnīcā.

5. diena: Tanjore – Tiruchirapalli – Madurai (195 km, 3,5 h)

Pēc brokastīm brauciens ar automašīnu līdz Madurai, pa ceļam aplūkojot Trišas (Trisha/ Tiruchirapalli) pilsētu. Pilsētas galvenais apskates objekts ir forts, kas atrodas uz klints, un ziloņgalvas dieva Ganeša templis tā virsotnē. Slavenā višnu tempļa Sri Ranganathaswamy aplūkošana. Gleznaino tempļu kompleksu ieskauj septiņas koncentriskas sienas ar 21 gopuru.

Ierodoties Madurai iekārtošanās viesnīcā.

Madurai ir viena no vecākajām pilsētām pasaulē – vairāk nekā 20 gadsimtus tai bija svarīga loma kā reliģiskajam un administratīvajam centram. Jūs varat apmeklēt nakts ceremoniju Meenakshi templī, ko dēvē par “tūkstoš kolonnu templi”.

Meenakshi-Sundareswarar templis ir viens no ievērojamākajiem hindu tempļiem Indijā, ar augstu gopuru (ieejas vārtiem) un kolonnu zālēm, ļoti daudz dievu, zvēru un mītisku nezvēru skulptūrām. Templis aizņem 6 hektāru platību.

Lielu interesi izraisa Mahatma Gandija muzejs Madurai. Tas atrodas 17.gs. pilī, kas piederēja vienai no Najaku dinastijas valdnieku sievām. Muzejs dibināts neilgi pēc Gandija slepkavības 1948.gadā – te iepazīsiet šī neparastā cilvēka dzīvi, kuram izmantojot nevardarbīgu pretestību Indijā izdevās panākt atbrīvošanos no britu koloniālās varas.

Nakšņošana viesnīcā Madurai.

6. diena: Madurai – Periyar (150 km, 3 h)

Pēc brokastīm izbraukšana uz Keralas štatu, Perijaras rezervātu. Pēc ierašanās transfērs uz viesnīcu.

Apmeklējiet vienu no labākajiem dabas rezervātiem Indijā. Perijarā būs iespēja izbraukt ar nelielu kuģīti, aplūkot apkārtni un tās iedzīvotājus. Apmeklējiet Keralas garšvielu plantācijas – kardamona, kanēļa, piparu, kafijas un tējas. Garšvielas Jūs varēsiet iegādāties vietējā veikalā.

Rezervāta apmeklēšana paredzēta pēcpusdienā. Ja Jums paveiksies, varēsiet ieraudzīt arī tīģerus, jo Perijaras teritorijā dzīvo daži desmiti tīģeri, bet lielākas iespējas ir satikt savvaļas ziloņus, leopardus, savvaļas suņus, lapsas, peļu briedi. Ezera krasti ir ļoti gleznaini.

Nakts viesnīcā.

7. diena: Periyar – Laivu māja

Pēc brokastīm došanās uz piestātni, kur izvietosieties uz laivas – viesnīcas klāja, lai dotos kruīza braucienā pa Keralas iekšējiem ūdeņiem.

Laivu viesnīcas ir pārbūvētas no rīsu liellaivām (Ketuvallam), kas bija tradicionāls transporta veids Keralā, kur ceļu lomu veica upes un kanālu tīkls, tik blīvs, ka apvieno gandrīz visas apmetnes. Kruīzs pa iekšējiem ūdeņiem ir romantisks ceļojums. Ļoti skaista daba, ne velti Keralu dēvē par “Dievu dzimteni”. Naktī Jūsu laiva tiks noenkurota ezera vai kanāla vidū, bet no rīta tā atkal turpinās ceļu. Jūs redzēsiet kā rītausmā vietējie zvejnieki ķer zivis un iepazīsieties ar dzīvi piekrastes ciemos.

Iekšējie ūdeņi tiek uzskatīti par vislielāko Keralas dārgumu.

Nakšņošana uz laivas-viesnīcas klāja.

8. diena: Alleppey – Kočina (56 km, 1,5 h)

Pēc brokastīm Jūs ieradīsieties piekrastes kūrortpilsētas Alleppey piestātnē, kur Jūs sagaidīs vadītājs ar auto. Transfērs uz Kočinu un iekārtošanās viesnīcā.

Vakarpusē transfērs uz Kathakali deju izrādi. Tas ir ļoti eksotisks priekšnesums, kurā piedalās tikai vīrieši, viens no īpatnējākajiem Indijas klasiskās dejas veidiem, radies pirms trim gadsimtiem tieši valsts dienvidos. Jūs redzēsiet kā dejotāji gatavojas priekšnesumam – uzklāj grimu, ietērpjas savos neparastajos tērpos, uzzināsiet kādu lomu emociju nodošanā skatītājiem spēlē žesti un mīmika. Kathakali ir stāsts par Purānas un seno Indijas eposu Rāmajānas un Mahābhāratas varoņu piedzīvojumiem. Izrāde parasti notika pēc tumsas iestāšanās tempļu teritorijās, kur skatītājus uz izrādi aicināja gonga sitieni un bungu rīboņa.

Nakts viesnīcā.

9. diena: Kočina

Pēc brokastīm ekskursija pa seno Kočinu, Keralas štata mūsdienu ekonomisko un finanšu centru. Mattancherry rajona apmeklēšana, aplūkosiet vecāko sinagogu ārpus Tuvajiem Austrumiem – tā tika uzcelta 1568.gadā, vēlāk to iznīcināja portugāļi un gadsimtu vēlāk tā tika atjaunota (slēgta tūristiem sestdienās un visās ebreju svētku dienās).

Holandiešu pils apmeklēšana (slēgta piektdienās), ēka celta 1555.gadā, ļoti interesantas ir Kronēšanas zāle un Ramajānas freskas.

“Ķīniešu tīkli” ir interesanti tūristu apskates objekti Kočinas ostā jau vairākus gadsimtus. Tiek uzskatīts, ka tie parādījās jau 14.gs. pēc ķīniešu tirgotāju iniciatīvas, lai gan daudziem esošajiem tīkliem joprojām ir portugāļu nosaukumi.

Sv. Franciska baznīca, kas sākotnēji tika veltīta Sv. Anonijam, Portugāles kristiešu patronam. Tā ir pirmā kristiešu baznīca Kočinā, sākotnējā koka ēka tika aizstāta ar akmens ēku. Šeit ir pirmā Vasco da Gama kapa vieta, kur viņa ķermenis tika apglabāts 1524. gadā, pēc 14 gadiem pīšļi tika pārvesti uz Lisabonu. 1663.gadā baznīca mainīja savu nosaukumu uz Sv. Franciska baznīcu.

Nakts viesnīcā.

10. diena: Kočina – Trivandrum / Kovalam (220 km, 5 h)

Pēc brokastīm izbraukšana ar mašīnu uz Trivandrum. Ierodoties iekārtošanās viesnīcā Kovalam pludmales rajonā.

Nakts viesnīcā.

11. diena: Kovalam

Brokastis.

Brīvais laiks viesnīcā. Atpūta pludmalē.

12. diena: Kovalam

Brokastis.

Brīvais laiks viesnīcā. Atpūta pludmalē.

13. diena: Kovalam – Trivandrum

Brokastis.

Transfērs uz Trivandrum starptautisko lidostu. Lidojums mājup.

Cenas

Sākot no EUR 742

1 personai divvietīgā numurā (minimums – 2 personas)

Piemaksa par vienvietīgo numuru – EUR 258

Apmaksas un atteikšanās noteikumi

Pilns maksājums jāveic apstiprinot ceļojuma pasūtījumu.

Ja ceļojumu atceļ klients, tiek ieturēta sekojoša soda nauda:

 • 42-15 dienas pirms izbraukšanas = 20% no ceļojuma cenas
 • 14-4 dienas pirms izbraukšanas = 30% no ceļojuma cenas
 • Mazāk kā 4 dienas pirms izbraukšanas = 60% no ceļojuma cenas
 • Izbraukšanas dienā vai vēlāk = 100% no ceļojuma cenas.
Go top