Indijas dārgumi

Amber Fort

Individuālais / grupas ceļojums pa Radžastānas senajām pilsētām.

Laipni aicināti Radžastānā – pārpilnības zemē! Viss šeit ir nedaudz lielāks, impozantāks, skaistāks un pārsteidzošāks nekā jebkur citur Indijā. Radžastānā ir daudz mākslas darbu un kultūras, rūpīgi restaurēti zelta ēras pieminekļi.
Šeit ikviens ceļotājs var atrast savai dvēsele tīkamu nodarbi: trekings visvecākajā Indijas kalnu grēdā Aravalli, zirgu un kamieļu safari, ekskursijas pa senajām maharadžu rezidencēm, gleznainu pilsētu un unikālas dabas parku apmeklēšana.

Maršruts: Deli – Mandava – Bikanera – Džodpura – Udaipura – Puškara – Džaipūra – Agra – Deli

Starptautiskais avioparlidojums nav iekļauts cenā

Cenā ir iekļauts:

 • 10 naktis ar brokastīm divvietīgā numurā
 • Visi transfēri transportā ar gaisa kondicionieri
 • Ekskursijas kā norādīts programmā ar angļu valodā runājošu gidu
 • Brauciens ar ziloni / vai džipu uz Amberas Fortu (brauciens uz ziloņa, ja iespējams)
 • Brauciens ar laivu pa Pičola ezeru (Udaipur)

Cenā nav iekļauts:

 • Dzērieni un ēdieni, kas nav norādīti programmā
 • Ieejas maksas un foto / video uzņemšanas atļaujas
 • Dzeramnauda gidiem, šoferim
 • Bagāžas pienešana un citi personīgie izdevumi viesnīcā
 • Lidojumi, lidostas nodokļi, veselības apdrošināšana un vīzas izmaksas

1. diena: Ierašanās Deli lidostā

Ierašanās Deli starptautiskajā lidostā dienas ortajā pusē.

Jūs sagaidīs firmas pārstāvis (pie izejas no ielidošanas zāles, pēc muitas un robežas procedūru iziešanas, un bagāžas saņemšanas), transfērs uz viesnīcu, nakšņošana.

Indijas galvaspilsēta un valsts galvenais transporta mezgls Deli ir strauji augoša metropole, kur blakus acīmredzamam mūsdienīgumam, saglabājušās daudzas tradicionālā dzīves veida iezīmes, ko Jūs varēsiet novērtēt jau pa ceļam no lidostas uz viesnīcu. Jūs brauksiet cauri Jaunajai Deli – pilsētai, kuru projektēja britu arhitekti ņemot vērā 20.gadsimta sākuma pilsētbūvniecības sasniegumus, un tā līdz pat mūsdienām atstāj dārzu pilsētas iespaidu.

2. diena: Deli Mandava

Pēc agrām brokastīm brauciens līdz Radžastānai, Mandavas pilsētai(257 km; 5 stundas). Šo pilsētu bieži dēvē par Radžastānas mākslas galeriju zem atklātām debesīm.

Pēcpusdienā pastaigas ekskursija pa pilsētu. Radžputas valdnieks Mandavā 1755.gadā uzcēla cietoksni, lai aizsargātu tirdzniecības ceļus, kas ved cauri pilsētai – nozīmīgam punktam Lielajā Zīda ceļā no ķīniešu Siaņas līdz Tuvo Austrumu ostas pilsētām. Laika gaitā ap fortu izveidojās priekšpilsētas, kad 18.gs. beigās karavānu tirdzniecība beidzās, turīgi vietējie tirgotāji pārcēla savu biznesu uz citiem Indijas rajoniem, taču turpināja ieguldīt naudu savās dzimtajās mājās Mandavā.

Mandava ir slavena ar saviem reliģiska un erotiska satura krāsainajiem sienu gleznojumiem – sākot no populāru angļu zīmējumu kopijām līdz aktuālai asai sociālai satīrai, kurus savā unikālā manierē radījuši vietējie mākslinieki. Visas vairāk vai mazāk turīgas mājas rotātas ar dzīvespriecīgiem sienu gleznojumiem, bieži atainojot Radžastānas ainavas. Apskatiet arī video par Mandavas pilsētu.

Nakts viesnīcā.

3. diena: Mandava – Bikanera

Pēc brokastīm brauciens līdz Bikanerai (200 km, aptuveni 4 stundas). Pēc ierašanās iekārtošanās viesnīcā.

Pēcpusdienā ekskursija. Apmeklējiet Junagarh fortu, vienu no interesantākajiem Radžastānas fortiem ar bagātīgi dekorētu interjeru. Forts tika uzcelts 1588.gadā pēc radžas Raja Singha pavēles; tas ir viens no nedaudzajiem fortiem, kas neatrodas kalnā, bet līdzenumā. Graciozi paviljoni un spēcīgi kaļķakmens bastioni skaisti izceļas uz zilajām debesīm. Pa vecpilsētas ielām lieliski var izbraukāt ar tuk-tuk.

Nakts viesnīcā.

4. diena: Bikanera – Džodpura

Pēc brokastīm brauciens līdz Džodpurai (250 km; 5 stundas). Pēc ierašanās transfērs uz viesnīcu, izmitināšana.

Džodpuras („zilās pilsētas”) vēsturisko centru ieskauj sens aizsargmūris, tas ir apmēram gadsimtu jaunāks par pašu pilsētu. Astoņi vārti savieno veco Džodpuru ar ārpasauli. Džodpuras lielākā daļa ēku ir joprojām krāsotas zilā krāsā. Interesanti, ka pēc pilsētas nosaukuma par džodpurām Indijā sauc īpaša piegriezuma bikses, kas domātas jāšanai. Virs pilsētas 125 metru augstumā uz kalna atrodas varenais Mehrangarh forts, visvairāk nocietinātākā ēka Radžastānā. Pilsētas mūrī pie “Dzelzs vārtiem” atrodas 15 maharadžas Man Singha atraitņu roku nospiedumi, kas izdarīja “Sati” rituālu ielecot vīra bēru sārtā 1843. gadā. Forta teritorijā, kas joprojām ir maharadžas ģimenes īpašumā, saglabājušās daudz augstmaņu pilis. Apskatiet arī video par Džodpuru.

Pēcpusdienā apmeklējiet Mehrangarh fortu („Saules cietoksni”), šeit jūtama valdošās radžputas Rathores klana elpa. Aplūkojiet pilis un paviljonus, tās ir bagātīgi dekorētās un tajās atrodas maharadžas ģimenes bagātības. Jūs redzēsiet arī marmora piemiņas memoriālu Jaswant Thanda, kas veltīts maharadžam Jaswant Singh II (1878-1895), kurš atbrīvoja Džodpuru no bruņotiem bandītiem, uzsāka apūdeņošanas būvju celšanu un veicināja ekonomisko attīstību. Memoriālu veido maharadžas ģimenes dzimtas kapi. No tā paveras skaists skats uz fortu un blakus esošo klinšu plato.

Nakts viesnīcā.

5. diena: Džodpura – Udaipura

Pēc brokastīm brauciens līdz Udaipurai (270 km; 6 stundas). Pa ceļam apmeklēsiet patiesu Indijas ziemeļu pērli – džainu tempļus Ranakpurā, Aravalli kalnos. Ļoti skaistas gaiša marmora ēkas, tas ir viens no svarīgākajiem džainistu sakrālajiem centriem Indijā. Ar īpašu apdares bagātību izceļas arkas un kolonnas, kopumā kompleksā ir 1444 kolonnas, to dizains neatkārtojas. Interesanti, ka džinistu tempļus tradicionāli izrotā paši priesteri daudzu paaudžu laikā.

Pēc tempļu apmeklēšanas turpinām ceļu uz Udaipuru.

Udaipura atrodas Pičola ezera krastā, to no visām pusēm ieskauj pakalni, un tā veido izteiktu kontrastu pretstatā sausajam Radžastānas tuksnesim. Savulaik Udaipura bija Mevaras galvaspilsēta, tā kalpoja kā balsts hinduisma cīņā pret iebrūkošajiem musulmaņiem – mogoliem. Ar 16. gadsimta beigām, kad beidzās nepārtrauktie feodālie kari, sākās kultūras un mākslas renesanses laikmets, kura laikā tika uzbūvētas daudzas pilis ezera krastos. Diženākais šī laikmeta sasniegums – Pilsētas pils, kas ir viens no lielākajiem piļu kompleksiem pasaulē. Pats par sevi, ezers arī ir skaists ar baltu pils, kas uzcelta uz salas ezera vidū un Jag Mandir, kur trimdā dzīvoja dumpīgais mogolu princis, nākamais Šahs Džahans – Tadžmahala pils celtnieks. Apskatiet video par Udaipuru.

Nakts viesnīcā.

6. diena: Udaipura

Pēc brokastīm, ekskursija pa Udaipuru, apmeklējot Pilsētas pili, labi nocietinātu būvi, kas saglabājusi bijušo laiku varenuma un diženuma pēdas. Galvenā ieeja izveidota trīs arku veidā un tika izgatavota no marmora 1725. gadā. Īpaši interesants ir Saules balkons – Suraj Gokhada, kur vissaspringtākajos brīžos pie tautas iznāca maharadžas.

Apmeklējiet 16.gs. višnu templi Jagdish, kas ir lielākais un viskrāšņākais templis Udaipurā. Tad gar Fateh Sagar ezera krastu dodieties aplūkot Sahelionki-Bari, dārzu, kas paredzētas maharadžas ģimenes sievietēm. Dārzu rotā greznas strūklakas, kokgriezumiem rotāti paviljoni un ziloņu skulptūras.

Pēcpusdienā apmeklēsiet Radžastānas miniatūru skolu, šeit Jūs redzēsiet kā tiek izgatavoti mazie mākslas darbi. Tad dosieties laivu braucienā pa ezeru un apmeklēsiet pakāpienus – ghatus, no šejienes paveras panorāma uz Pilsētas pili un Jag Mandir. Šeit Jūs varat vērot hinduistu nakts rituālus.

Nakts viesnīcā.

7. diena: Udaipura – Puškara

Pēc brokastīm brauciens līdz Puškarai (280 km / 6 stundas). Iekārtošanās viesnīcā.

Puškara ir viena no vecākajām pilsētām Indijā, tā atrodas uz robežas ar Tar tuksnesi. Saskaņā ar leģendu pilsētu dibināja Dievs Brahma, tādēļ Puškarā ir viens no ļoti retajiem tempļiem pasaulē, kas veltīts Brahmam. Šī ir viena no piecām svētajām Ziemeļindijas pilsētām. Pilsētas centrā atrodas ezers, to ieskauj ghati un daudzi tempļi, kas visu gadu piesaista svētceļniekus. Papildus savai sakrālajai nozīmei, Puškara kļuvusi slavena pateicoties ikgadējam piecu dienu ilgajam kamieļu gadatirgum, un šis ir lielākais šāda veida notikums Indijā. Desmitiem tūkstošu saskaņā ar radžastāņu tradīcijām bagātīgi izrotāti kamieļi, savās labākajās drēbēs tērpušies to saimnieki, kamieļu sacīkstes, folkloras priekšnesumi un vispārēja svētku noskaņa piesaista lielu ārvalstu tūristu daudzumu gadatirgus laikā.

Apskatiet video – kamieļu dejas.

Uzmanību! Tā kā Puškara ir nozīmīgs reliģiskais centrs, kur satiekas hinduistu un musulmaņu pasaule, Puškara tradicionāli ir veģetāriešu pilsēta ar stingru alkohola aizliegumu.

Nakts viesnīcā.

8. diena: Puškara – Džaipūra

No rīta brīvais laiks patstāvīgai pilsētas iepazīšanai. Tad izbraukšana uz Džaipūru (140 km / 3 stundas). Pēc ierašanās transfērs uz viesnīcu.

Radžastānas galvaspilsēta – Džaipūra ir saglabājusi daudz brīnišķīgas pagātnes liecības: pilsētas ansambli vainago lielisks forts, aiz katra pagrieziena Jūs varat ieraudzīt grezni rotātas ēkas, un virs parkiem un dārziem paceļas augstmaņu pilis. Neskatoties uz dzīvo un haotisko automašīnu, autobusu, velo un motorikšu kustību, liekas, ka laiks “sārtajā pilsētā” Džaipūrā apstājies pirms pāris gadsimtiem. Video par Džaipūru.

Nakts viesnīcā.

9. diena: Džaipūra

Pēc brokastīm Amberas Forta apmeklēšana, kur Jūs noteikti sajutīsiet Radžastānas greznās un diženās pagātnes garu, viena no Indijas bagātākā štata varenību. Braucot ar džipu vai ziloņa mugurā Jūs nokļūsiet cietoksnī, kur atrodas skaistas pilis, paviljoni un dārzi. Daudzās telpās saglabājušies sienu gleznojumi, rotājumi ar dārgakmeņiem un spoguļiem. Pārsteidzošā Spoguļu zāle – Sheesh Mahal, kur sienas klāj senlaicīgi spoguļi ar dārgakmeņiem. Tie tika pasūtīti Briselē – tajos laikos tas maksāja milzu bagātības.

Pa ceļam uz Amberas Fortu aplūkosiet Vēju pili – Hawa Mahal. Galma dāmas caur mežģīņveida logu aizsegiem varēja vērot dzīvi uz ielas. Tad apmeklēsiet Pilsētas pili – maharadžas rezidenci, grandiozu kompleksu ar pilīm, dārziem, iekšējiem pagalmiem, kokgriezumiem rotātām durvīm un citiem mākslas darbiem. Pils muzejā kolekcijā atrodas ļoti iespaidīga retu manuskriptu, ieroču, apģērbu, paklāju un miniatūru kolekcija. Blakus pilij atrodas viena no piecām observatorijām – Jantar Mantar, kuru Indijā uzbūvēja maharadža Sawai Jai Singh. Šis maharadža, kurš dzīvoja 17.-18 gadsimtu mijā bija patiess Atdzimšanas cilvēks, un no visiem mākslas veidiem un zinātnes jomām priekšroku deva astronomijai.

10. diena: Džaipūra – Agra

Pēc brokastīm brauciens uz Agru (235 km / 5 stundas), pa ceļam apmeklēsiet “spoku pilsētu” ar īpašu likteni Fatehpur Sikri. Pilsēta tika uzcelta imperatora Akbara laikā, viņš bija viens no izcilākajiem Varenās Mogolu dinastijas pārstāvjiem, kurš dzīvoja 16.gadsimta beigās.

Pilsētu iedzīvotāji pameta neilgi pēc tās dibinātāja nāves, kad pēkšņi izžuva dzeramā ūdens avoti. Pateicoties tam, ka pilsēta atrodas vientuļā vietā un šeit ir sauss klimats, pilsēta ir lieliski saglabājusies, un pēc nelielas restaurācijas vairāk pat rada kādas vēsturiskās filmas dekorācijas iespaidu kā patiesas 17.gs. pilsētas drupas. Tajā laikā jaunā Akbara galvaspilsēta izmēru ziņā pārspēja pat Londonu, nemaz nerunājot par krāšņajām ēkām, kuras celtas no sarkanā kaļķakmens. Tagad tā ir viens no lieliskākajām vietām Indijā, kur nekas netraucē pilnībā izbaudīt pasakaino Vareno Mogolu pasauli.

Agra ir saistīta arī ar Vareno mogolu, dižo vadītāju un celtnieku dinastijas uzplaukuma periodu. Masīvais un vienlaicīgi elegantais Agras Forts, Itimada-ad-Daula mauzolejs izceļas ar augstu māksliniecisko izpildījumu un unikālu meistarību. Tadžmahāls – neapstrīdams Indijas arhitektūras meistardarbs, vislieliskākā no Agras mogolu dinastijas laika ēkām, tika uzcelts 17. gadsimta vidū 22 gadu laikā strādājot 20 000 celtniekiem. To lika uzcelt imperators Šahs Džahāns (Shah Jahan) savas sievas Mumtāzas Mehelas piemiņai. Kaut Tadžmahāls lieliski izskatās no jebkura attāluma un jebkurā leņķī, vislielāko apbrīnu tas izraisa aplūkojot tuvumā marmora plākšņu inkrustācijas ar dārgakmeņiem. Dodieties nesteidzīgā pastaigā pa Tadžmahāla augsto marmora platformu, pavērojiet kā mainās tā baltās fasādes krāsas atkarībā no vakara debess krāsas. Jūs bieži atcerēsieties šo sajūtu! Apskatiet arī video par Tadžmahalu.

Nakts viesnīcā.

11. diena: Agra – Deli

Pēc agrām brokastīm apmeklējiet Agras Fortu – vairāku agrīno mogolu imperatoru rezidenci. Spēcīgās sienas un vārti tika uzcelti imperatora Akbara laikā; Šahs Džahans ievērojami izmainīja dzīvojamo forta daļu un uzcēla mošeju, Aurangzebs lika pabeigt ārējo nocietinājumu būvniecību. Apmeklējiet Publisko vizīšu zāli un Imperatora dzīvojamo paviljonu.

Izbraukšana uz Deli ap 10:30 (ceļā aptuveni 5 stundas).

Pēc ierašanās Deli, apmeklējot Qutub Minar kompleksu, to rotā visaugstākais akmens tornis Indijā. Torni sāka būvēt 1199.gadā Deli sultāns Qutub-ud-Din Aibak un pabeidza viņa znots Iltutmyshe. Līdz šai dienai Qutub Minar ir viens no augstākajiem un skaistākajiem islāma torņiem, kas uzcelts Āzijā. Blakus tornim atrodas pussabrukusi mošeja, kas uzcelta sena hindu tempļa vietā. Brauciens uz Indijas galvaspilsētas administratīvo kompleksu, apstāšanās fotografēšanai pie Indijas vārtiem, Prezidenta pils un valdības ēkas.

Pēc Jaunās Deli apmeklēšanas transfērs uz Starptautisko lidostu lidojumam uz mājām.

Lūdzu, ņemiet vērā:

 • Izrakstīšanās laiks visās viesnīcās plkst. 12:00
 • Ja nav vietu norādītajā viesnīcā, mēs nodrošināsim vietas līdzīgā viesnīcā
 • Lūdzu, ņemiet vērā, ka viesnīcu kategorijā «Heritage» / «Mantojums» nav piešķirtas oficiālās zvaigznes, bet tās ir mājīgas, tīras un atbilst deklarētajai kategorijai. Šo viesnīcu divvietīgajās istabās, kā likums parasti ir divguļamā “king size” gulta.

Cenas

Sākot no EUR 489

1 personai divvietīgā numurā (minimums – 2 personas)

Piemaksa par krievu valodā runājošu gidu – EUR 530

Apmaksas un atteikšanās noteikumi

Pilns maksājums jāveic apstiprinot ceļojuma pasūtījumu.

Ja ceļojumu atceļ klients, tiek ieturēta sekojoša soda nauda:

 • 42-15 dienas pirms izbraukšanas = 20% no ceļojuma cenas
 • 14-4 dienas pirms izbraukšanas = 30% no ceļojuma cenas
 • Mazāk kā 4 dienas pirms izbraukšanas = 60% no ceļojuma cenas
 • Izbraukšanas dienā vai vēlāk = 100% no ceļojuma cenas.
Go top