Klasiskā Indija

Tadžmahala

Klasiska ekskursiju programma pirmajam ceļojumam uz Indiju; „saldajā” – Gangas ielejas.
Indija pārsteidz, aizrauj, savaldzina un nelaiž vaļā. No ceļojuma atgriezīsieties kā pavisam cits cilvēks.

Maršruts: Deli – Džaipūra – Agra – Gvaliora – Orča – Khadžuraho– Varanasi – Deli

Aviopārlidojums NAV iekļauts programmas cenā

Cenā ir iekļauts:

 • Sagaidīšanas un pavadīšanas pakalpojumi ielidojot un izlidojot
 • Sveikšana ar svaigu ziedu vītnēm
 • Naktsmītne izvēlētajās viesnīcās – 10 naktis
 • Brokastis
 • Visi transfēri, pilsētu apskates ekskursijas un pārbraucieni valstī, kā norādīts maršrutu aprakstā, transportā ar gaisa kondicionieri
 • Angļu valodā runājoša gida pakalpojumi
 • Brauciens ar džipu uz Amberas fortu Džaipūrā
 • Varanasi brauciens ar kuģīti pa Gangas upi
 • Visi valsts nodokļi, benzīns un maksas ceļi

Cenā nav iekļauts:

 • Aviopārlidojumi, ceļojuma aprdrošināšana, vīza
 • Ēdināšana un dzērieni, kuri nav paredzēti pēc programmas
 • Ieejas biļetes, fotografēšanas un filmēšanas atļaujas
 • Jebkuri personiska rakstura izdevumi (dzeramnauda, ziedojumi, suvenīri u.t.t)

1. diena: Ierašanās Indijā

Ierašanās Deli starptautiskajā lidostā, kur Jūs sagaidīs firmas pārstāvis (pie izejas no ielidošanas zāles, pēc robežas procedūru iziešanas un bagāžas saņemšanas), transfērs uz viesnīcu. Atpūta, naktsmiers.

Deli – Indijas galvaspilsēta, šeit atrodas valsts lielākā lidosta. Deli sastāv no divām daļām – viduslaiku Vecās Deli (Old Delhi), kas savā izskatā saglabājusi senās Mogolu impērijas galvaspilsētas veidolu, šī impērija bija viena no varenākajām Āzijā, un Jaunā Deli (New Delhi) – galvaspilsēta, kura izveidota 19.gadsimta beigās pēc britu arhitektu projektiem.

Iekārtošanās viesnīcā un atpūta.

2. diena: Deli

Ekskursija pa Veco un Jauno Deli.

Vecā Deli – galvenie apskates objekti: Indijas vislielākā un pazīstamākā mošeja – Jama Masjid un Sarkanais forts, kuru 17.gadsimtā uzbūvēja diženais Šahs Džahans; Chandi Chowk – viens no senāajiem Vecās Deli tirgiem, kā arī Raj Ghat – Mahatmas Gandija kremēšanas vieta.

Jaunā Deli – aplūkojiet Deli simbolu – Indijas vārtus, Prezidenta ēku un Parlamentu, skaisto hinduistu templi Lakšmi Narajan, kas celts par bagātā rūpnieka Birli līdzekļiem, mūsdienīgā tempļu kompleksa Akshardham tempļus, 12.gadsimta mošejas drupas un Qutab Minar minaretu (UNESCO), kas atrodas senā džainistu tempļa vietā.

Nakts viesnīcā.

3. diena: Deli – Džaipūra (240 km, aptuveni 4,5 stundas)

Pēc brokastīm ar privātu auto un šoferi brauciens uz Džaipūru.

Pēc ierašanās piereģistrēšanās viesnīcā un atpūta.

Džaipūru ir ļoti iecienījuši tūristi no visas pasaules pateicoties arhitektūras pieminekļiem, kurus radījuši radžpustānas maharadžas. Radžastānas galvaspilsētu ieskauj kalni un tā atrodas blakus plašam tuksnesim, kādreiz šeit atradās Zīda ceļa pārkraušanas bāze.

Nakts viesnīcā.

4. diena: Džaipūra

Pēc brokastīm ekskursija pa Džaipūras pilsētu, ieskaitot ekskursiju uz Amberas fortu. Uz fortu iespējams doties ziloņa mugurā vai ar džipu. Lieliskais veclaicīgais forta komplekss sastāv no aizsargamūra, paviljoniem, maharadžas un apklapotāju dzīvojamām ēkām, skaisti izprojektētiem dārziem. Papildus Amberas Forta vasaras pils kompleksam Jūs redzēsiet skaisto Hava Mahal – Vēju pili, 17.gs. observatoriju un Pilsētas pili un muzeju, kur var aplūkot maharadžu ikdienas priekšmetus.

Atpūta un nakšņošana viesnīcā.

5. diena: Džaipūra – Fatehpur Sikri – Agra (235 km, apmēram 5 stundas)

Pēc agrām brokastīm brauciens ar automašīnu uz Agru, pa ceļam apmeklējot UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Fatehpur Sikri.

Tas ir piemineklis imperatoram ideālistam un reformatoram, kurš 16.gadsimta vidū nolēma ieviest viendievību valstī, kur pielūdza tūkstošiem dievu, tā nodrošinot valsts vienotību un varenību. Tika uzcelta jauna galvaspilsēta Fatehpur – „Uzvaras galvaspilsēta”, taču cilvēki tur dzīvoja tikai 15 gadus. Pēc imperatora Akbara nāves pilsētā pazuda ūdens un Fatehpur Sikri tika pamesta. Pateicoties labvēlīgajam klimatam un restauratoru darbam Jūs varēsiet aplūkot imperatora rezidences kompleksu, kas izskatās tā it kā pilsētu tās iedzīvotāji būtu pametuši tikai nesen.

Pēc ekskursijas brauciens līdz Agrai. Iekārtošanās viesnīcā.

Pēcpusdienā – Tadžmahala (Taj Mahal) apmeklēšana.

Tiek uzskatīts, ka Agru 1475.gadā sāka celt mogolu karavadonis Badal Singhs, bet pilsētas sākotnējā vēsture sniedzas vēl dziļākā pagātnē. Agras uzplaukums – 16. un 17.gadsimts, slaveno imperatoru – Akbara, Džahangira un Šaha Džahāna laikmets, kuri uz šejieni pārcēla impērijas galvaspilsētu tās vislielākās varenības laikā.

Pasaulē slavenais Tadžmahals atspoguļo mīlestības spēku, to lika uzcelt imperators Šahs Džahāns (Shah Jahan) savas sievas Mumtāzas Mehelas piemiņai. Tāpat greznais Forts, kur savas pēdējās dienas sagaidīja neremdināmais imperators. Agrā saglabājušās seno arodu tradīcijas – izšūšana ar zelta diegiem, lieliski juvelierizstrādājumi, marmora inkrustācija ar dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem.

Sagādājiet sev prieku un dodieties nesteidzīgā pastaigā gar Tadžmahala sienu saulrieta laikā, pavērojiet kā mainās inkrustētā un pulētā marmora bloku krāsa atkarībā no saulrieta debess krāsas, izjūtiet sniegbaltā mauzoleja sienu izstaroto siltumu. Tas Jums paliks atmiņā uz ilgiem gadiem!

Atpūta un nakšņošana viesnīcā.

6. diena: Agra – Gvaliora (125 km; 2,5 stundas)

Pēc brokastīm ekskursija Agrā, apmeklējot Fortu un marmora inkrustāciju fabriku. Agras bagātīgā vēsture atspoguļojas tās senlaiku ēkās un ielu plānojumā. Agras Forts, kuru 1565.gadā uzcēla imperators Akbars, saglabājis savas varenās aizsargsienas un dažas greznas dzīvojamās ēkas no vareno mogolu laikmeta.

Brauciens uz Gvalioru (ar automašīnu). Piereģistrēšanās viesnīcā.
Pēcpusdienā Gvalioras Forta apmeklēšana. Gvalioras Forts ir viens no Indijas diženākajiem aizsargnocietinājumiem, tas atspoguļo ilgo cīņu vēsturi, asiņainos apvērsumus un sacelšanās. Varenās sienas stiepjas vairāk kā 3 km garumā un sasniedz 11 m augstumu, tās ir lieliski saglabājušās un ieskauj dzīvojamo, saimniecības ēku un tempļu kompleksu. Līkumains ceļš ved līdz Fortam, tas atrodas kalna virsotnē paceļoties virs pilsētas, ceļa malās atrodas kaļķakmenī izkaltas džainistu svēto figūras.

Nakts viesnīcā.

7. diena: Gvaliora – Orčha – Khadžuraho (275 km, 5 stundas)

Pēc brokastīm brauciens uz Khadžuraho, pa ceļam apmeklējot Orčhu.

Orčhu 16. gadsimtā dibināja Bundela dinastijas radža, tā uzcelta upes vidū uz klinšainas salas. Pilsētas nozīmīgākais arhitektūras piemineklis ir Džahangiri Mahal – masīva, grezni rotāta 17.gadsimta ēka ar kvadrātveida pagalmu un simtiem istabu.

Pēc ierašanās Khadžuraho iekārtošanās viesnīcā un atpūta.

8. diena: Khadžuraho

Pēc brokastīm ekskursija pa Khadžuraho pilsētu (UNESCO).

Majestātiskais 85 tempļu komplekss tika uzcelts īsā laika posmā starp 9. un 10.gadsimtu, Čandela dinastijas laikā, kura tajā laikā valdīja Centrālajā Indijā. Līdz mūsdienām saglabājušies un ir restaurēti 22 tempļi. Vislieliskākais no tempļiem ir Kandarija Mahadev – Ziemeļindijas arhitektūras tempļu šedevrs. Tā fasādi rotā vairāk kā 800 skulptūras – dievi, varoņi, zemnieki, dejotāji, muzikanti ataino sadzīves un erotiskās ainas, pateicoties kurām Khadžuraho tempļus dēvē par Kamasutras tempļiem.

Nakts viesnīcā.

9. diena: Khadžuraho – Varanasī

Pēc brokastīm brauciens ar automašīnu uz Varanasī. Maršruta garums – 399 km, brauciena aptuvenais ilgums – 8 stundas.

Pēc ierašanās piereģistrēšanās viesnīcā, atpūta.

10. diena: Varanasi

Agri no rīta izbaudiet braucienu ar laivu pa svēto Gangas upi un ghatu – kremēšanas vietu iepazīšana. Pēc brokastīm ekskursija pa Varanasi pilsētu.

Varanasi, viena no vecākajām pilsētām pasaulē, mūsdienu Bābele un Ninive, tā tiek uzskatīta par pirmo no septiņām svētajām hinduistu pilsētām. Tās senais nosaukums -Kaš, tieši šeit atradās dievišķais pāris Šiva un Parvati, kad tika radīta pasaule. Varanasi ikdienu nosaka reliģija, pilsētā ir daudz senu tempļu un tūkstošiem svētceļnieku, kuri cenšas saullēktu sagaidīt pie Gangas un veikt rituālo mazgāšanos pie ghatiem – plašām kāpnēm, kas ved lejup līdz svētajai upei.

Pēcpusdienā ekskursija uz Sarnatu, vienu no galvenajiem budistu centriem Indijā. Ieguvis apgaismību, Buda devās uz Sarnatu, kur sniedza savu pirmo mācību, sludinot ceļu nirvānas sasniegšanai. Vēlāk imperators Ašoka par godu šim notikumam uzbūvēja Lauvas kolonnu, kuras kapitelis rotā mūsdienu Indijas ģerboni.

Nakts viesnīcā.

11. diena: Varanasi – Deli – Eiropa

Pēc brokastīm transfērs uz Varanasi lidostu lidojumam uz Deli.

Ierašanās Deli, transfērs no vietējās lidostas uz starptautisko lidostu lidojumam uz Eiropu.

Cenas

 

Sākot no EUR 806

1 personai divvietīgā numurā (minimums – 2 personas)

 

Apmaksas un atteikšanās noteikumi

Pilns maksājums jāveic apstiprinot ceļojuma pasūtījumu.

Ja ceļojumu atceļ klients, tiek ieturēta sekojoša soda nauda:

 • 42-15 dienas pirms izbraukšanas = 20% no ceļojuma cenas
 • 14-4 dienas pirms izbraukšanas = 30% no ceļojuma cenas
 • Mazāk kā 4 dienas pirms izbraukšanas = 60% no ceļojuma cenas
 • Izbraukšanas dienā vai vēlāk = 100% no ceļojuma cenas.
Go top