Pasaule Himalaju pakājē

Pasaule Himalaju pakājē

Izbraukšana: Katru dienu no New Dehli
Ceļojuma pagarināšana: Ir iespējama jebkurā maršruta punktā

Programmu rekomendējam: no 15. jūlija līdz 30. septembrim

Aizraujoša tūre īstiem ceļotājiem! No Zelta Sighu tempļa līdz Ladakhas budistu klosteriem. Neatkārtojams “Pasaules Kroņa” skaitums, Rēriha ainavas un seno reliģiju mīklas.

Maršruts: Deli – Amritsara – Daramsala – Kullu Manali – Keilonga – Sarču – Leha – Lamajuru – Alči – Leha – Deli

Starptautisks aviopārlidojums nav iekļauts cenā

Cenā ir iekļauts:

 • Sagaidīšana un pavadīšana lidostā ar tradicionālajām ziedu vītnēm
 • Visi transfēri ar tūristisko transportu, kā norādīts ceļojuma aprakstā
 • Ekskursijas un braucieni ar automašīnu vai mikroautobusu angļu valodā runājoša gida pavādībā
 • Vietējo angļu valodā runājošo gidu pakalpojumi ekskursiju laikā
 • Nakšņošana divvietīgos numuros iepriekš norādītajās viesnīcās/ nometņu teltīs
 • Brokastis Deli, Amritsarā, Daramsalā, Šimlā, Manali
 • Pilna pansija Keilongā, Sarču, Lehā, Pangongā
 • Vilciena biļete kondicionētā vagonā ar sēdvietām Deli – Amritsara
 • Transporta izdevumi (ceļa nodevas, autostāvvietas, benzīns)

Cenā nav iekļauts:

 • Aviopārlidojumi
 • Vīza un apdrošināšana
 • Ieejas biļetes apskates objektos (cenas ir norādītas)
 • Pusdienas un vakariņas, ja nav norādīts
 • Foto un videokameru maksas
 • Personiska rakstura izdevumi (dzērieni, dzeramnauda u.t.t)

1. diena: Ierašanās Deli (lidojums)

Laipni gaidīti Deli – Indijas galvaspilsētā!

Ierašanās Deli, sagaidīšana un transfērs uz viesnīcu. Nakšņošana.

2. diena: Deli – Amritsara (ar vilcienu)

Pēc brokastīm ekskursija pa Jauno Deli. Jūs redzēsiet Indijas vārtus, parlamenta un valdības ēku kompleksu, Lotosa templi (Bahai reliģija), 12. gadsimtā celto pasaules augstāko no ķieģeļiem būvēto torni Qutab Minar (UNESCO), Deli sultanāta pirmo mošeju, kas atrodas sena džainistu tempļa vietā. Apmeklēsiet arī vienu no mūsdienu hindu tempļiem: Birla Narayan vai Akshardham templi.

Apskatiet arī video par Jauno Deli.

Pēcpusdienā transfērs uz dzelzceļa staciju un brauciens ar ātrvilcienu uz Amritsaru.
Pēc ierašanās Pendžabas štata galvaspilsētā transfērs uz viesnīcu, iekārtošanās un nakšņošana.

3. diena: Amritsara – Daramsala (ar auto)

Pēc brokastīm Amritsaras apskates ekskursija. Amritsar pilsēta dibināta 16. gadsimtā un ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem Ziemeļu Indijā.

Zelta templis (Sri Harmandir Sahib), sikhu Svētās grāmatas glabātuve. Piemineklis, kas veltīts 1919. gadā bojā gājušajiem Jallianwala Bagh slaktiņā. Izbraukšana ar automašīnu uz Daramsalu. Pēc ierašanās iekārtošanās viesnīcā.

Apskatiet video par Zelta Templi.

4. diena: Daramsala

Pēc brokastīm Daramsalas apskates ekskursija.
Daramsala, kuru godā par “kalnu karalieni”, ir sadalīta divās daļās, augšējā un apakšējā pilsēta, augstuma starpība starp tām ir 457 metri. Uz dienvidiem no pilsētas atrodas ieleja, no pārējām trim pusēm to ieskauj kalni. Daramsala, Kangra kalnainā reģionā centrs, kļuva pazīstama visā pasaulē pēc 1960.gada, kad šeit apmetās trimdā izdzītais tibetiešu Dalailama un daudzie Tibetas bēgļi.

Apskatiet video par Daramsalas pilsētu.

Ekskursijas laikā iespējams apmeklēt Dalailamas XIV rezidenci un tikties ar viņu.
Makleodgandža (McLeod Ganj) šobrīd ir pasaulē lielākais tibetiešu budisma centrs.

11 km no Daramsalas gleznainā vietā atrodas Bhagsunag ūdenskritums, kuru papildina sens templis. 8 km attālumā no Daramsalas ciedru birzī atrodas Sv. Jāņa baznīca, kur 1863.gadā apglabāts lords Eldžins, Britu Indijas vicekaralis.

14 km attālumā no pilsētas ne visai augsta kalna korē atrodas Dharamkot, kas ir iecienīta kā piknika vieta. No šejienes paveras lielisks skats uz Kangro ieleju un sniegotajām Dhaulandar virsotnēm.

Kara memoriāls pilsētas centrā ir veltīts visiem, kas gāja bojā atbrīvošanās cīņu laikā.
3 km no Daramsalas, Kunal Pathari atrodas interesants vietējais tirgus Kotwali Bazar, netālu no tā ir vietējai dievietei veltīts klinšu templis.

5. diena: Daramsala – Kullu Manali (ar auto)

Brokastis.

Pēc brokastīm izbraukšana ar automašīnu uz Kullu Manali.

Ierodoties izmitināšana un nakšņošana.

6. diena: Kullu Manali

Pēc brokastīm Kullu un Manali apskates ekskursija. Nakšņošana viesnīcā Manali.

Kullu sanskritā dēvē par Kulanthpitha, kas nozīmē “apdzīvotās pasaules beigas”. Vietējais nosaukums – “Dievu ieleja”, pateicoties 360 hinduistu tempļiem, kas atrodas skaistajā 150 km garajā Beas upes ielejā. Cilvēki ieleju apdzīvoja jau kopš seniem laikiem, bet mūsdienu pasaulei šo vietu atklāja hipiji, kas šeit ieradās meklējot marihuānu. Kullu pilsēta ir administratīvā rajona centrs, kuras galvenais tūristu apskates objekts ir skaistās Himalaju ainavas un interesantie hindu tempļi.

Manali pilsēta atrodas vienā no pasaules skaistākajām vietām, nav brīnums, ka to salīdzina ar Šveici. Šeit Kašmiras ielejāsākas trekinga maršruti uz Lahaul, Spiti, Kinnaur, Leh un Zanskar. Netālu no Manali pilsētas Naggarā dzīvoja un nomira Nikolajs Rērihs, šeit atrodas Rēriha mākslas galerija, māja – muzejs. Apskatiet arī video par Rēriha mākslas galerija.

Manali atrodas Hadimba (Dhungiri) templis. Šis templis ar četrkārtīgu pagodas formas jumtu tika uzcelts 16. gadsimtā virs dabiskas alas, kur kā dārgums tiek glabāti dievietes Hadimbas pēdu nospiedumi. Hadimba bija sieva vienam no pieciem Pandavas brāļiem, kuru varoņdarbi aprakstīti „Mahābhāratā”, vēlāk viņa kļuva par Kullu karaliskās ģimenes patronesi.

Manu Temple – svētā Manu templis atrodas senā apmetnē, Beas upes pietekas – Manalsu upes krastā. Manali pilsēta savu nosaukumu ieguvusi par godu svētajam Manu.
Manali Gompa – klosteris, nozīmīga reģiona budistu pulcēšanās vieta, slavens pateicoties saviem sienu gleznojumiem, stupām un lielajai Budas statujai.
Rohtang Pass – Rotanga pāreja, 51 km no Manali, 3980 m augstumā. Rotanga pārejai ir bijusi ļoti liela nozīme ceļā no Lahaulas uz Spiti. Video par Rotanga pāreja.

Pāreja ir atvērta no jūnija līdz novembra beigās, un no tās paveras lielisks skats uz apkārtni. Tūlīt aiz Rotangas atrodas Sonapani ledājs un Gaipan dvīņu virsotnes. Netālu atrodas Beas upes izteka – Beas Kund, hinduistu svētvieta, jo šeit ir meditējis svētais Vyas. Nakšņošana viesnīcā./p>

7. diena: Manali – Keilonga (ar auto)

Pēc brokastīm izbraukšanas ar automašīnu uz Keilongu. Pēc ierašanās iekārtošanās telšu nometnē.

Apskatiet video par Keilongu.

Pēc sulīgajām Kullu ielejas pļavām Jūs nonāksiet Lahaulā, 2750 metru augstumā. Krasi mainās ainava – kaili akmeņi, skopa klinšu veģetācija un tālāk uz ziemeļiem Himalaju grēdas ledāji, uz dienvidiem Pir Panjal kalnu grēda.

Pēcpusdienā Keilongas (3340 m), rajona administratīvā centra, iepazīšana, šeit atrodas ļoti skaists tirgus, kur pārdod vietējo amatnieku izstrādājumus. Upes pretējā krastā ir lielākais un slavenākais Lahaulas budistu klosteris Drugpa Khardung Gompa. Klosterī atrodas lieliska reliģisko gleznu (thanku), seno ieroču un mūzikas instrumentu kolekcija.

Tandi: apdzīvota vieta ar 500 iedzīvotājiem atrodas 2573 metru augstumā pie Chandra un Bhaga upju satekas.
Chandra upes labajā krastā, 18 km no Keilongas, atrodas slavenais Gondla forts (3110 m).

8. diena: Kullu Manali

Ekskursija uz Udaipuru un Sissu.
Udaipura atrodas 53 km no Keilongas un tā ir slavena pateicoties Mrikula Devi templim, ko rotā skaistas koka skulptūras.

Sissu ciems atrodas Chandra upes labajā krastā 3130 metru augstumā. Ceļu ieskauj blīvas vītolu un papeļu audzes, terases veida laukos aug kartupeļi, zirņi, mieži un kvieši. Alpu pļavās zied savvaļas rozes koši baltiem, dzelteniem un sarkaniem ziediem, radot neaizmirstamu krāsu simfoniju. Nakšņošana telšu nometnē Keilongā.

9. diena: Kullu Manali

Brokastis.

Pēc brokastīm brauciens līdz Sarču. Pēc ierašanās iekārtošanās naktsmieram telšu nometnē.

10. diena: Sarču – Leha

Pēc brokastīm autobrauciens uz Lehu.

Pēc ierašanās transfērs uz viesnīcu, iekārtošanās viesnīcā un atpūta aklimatizācijai (3500 m). Nakšņošana.

11. diena: Leha

Pēc brokastīm ekskursija uz Phyang un Spituk klosteriem; nakšņošana viesnīcā.

Leha ir autonomā Ladakh kalnu reģiona galvaspilsēta. Šo reģionu dēvē arī par mazo Tibetu, pateicoties daudzajiem budistu klosteriem: Shey, Thikse, Hemis, Spituk, Samkhar un citiem. Turklāt pašā Lehā ir vērts apskatīt Miera Stupu (Shanti Stupa), kuru uzcēla japāņi, lai atzīmētu budisma 2500. gadadienu, Stok Palace un galveno tirgu. Virs pilsētas paceļas bijusī Namgyal dinastijas pils. Ļoti populāri ir klosteru svētki Ladakhā, kad ierodas daudz vietējie un ārvalstu skatītāji.

Phyang klosteris atrodas 17 km uz rietumiem no Lehas, kalna virsotnē. Šis klosteris pieder Degungpa sektai, kuru 16. gadsimtā nodibināja valdnieks Ladakh Tashi Namgyal, lai izpirktu vardarbību un nodevību, ko pieļāva savā ceļā uz troni. Klosterī atrodas interesanta Kašmiras bronzas izstrādājumu un seno budistu dievību statuju kolekcija.

Kalna virsotnē 8 km no Lehas atrodas Spituk klosteris ar lielisku panorāmas skatu uz Indas ieleju. Vissenākais Gelugpa sektas klosteris Ladakhā parādījās 15. gadsimtā, klosterī ir saglabāta sena bibliotēka un dievietei Tarai veltīts templis ar pārsteidzošām viņas dažādām inkarnācijām.

12. diena: Leha

Pēc brokastīm vienas dienas ekskursija uz Shey, Thiksey un Hemis klosteriem.

Hemis - klosteris atrodas mazā, izolētā ielejā uz dienvidiem no Indas upes. Šī vieta neatbilst tā nozīmībai kā Drugpa sektas galvenajam klosterim, kas savulaik pārvaldīja visus Ladakhas klosterus no Indas līdz Zanskarai. Kopš tās pirmsākumiem 17. gadsimtā klosterim bija īpašs valdošās dinastijas atbalsts un tās mūki bija šī rajona citu klosteru kuratori. Hemis vēl joprojām ir lielākais un bagātākais Ladakhas klosteris.

Shey – sākotnēji bija Ladakhas galvaspilsēta, tās pamestajā pilī saglabājies templis ar milzīgu, 17.gs. Budas tēlu, ko ieskauj Bodhisatvas un dievību gleznojumi, kas izpildīti sarkanā un zelta krāsā. Zem pils var redzēt piecus meditējošus klintī izkaltus Budas tēlus vismaz no 11. gadsimta. Diemžēl Sheja ir sliktā stāvoklī.

Thikse - 15. gs klosteris, viens no svarīgākajiem Indas ielejā. Pieder Gelugpa sektai, tās jauno Budas Maitreja baznīcu iesvētīja Dalailama. Klostera grāmatu kolekcija ir viena no bagātākajām Ladakhā. Nakts viesnīcā Lehā.

Apskatiet arī video par Lehu un Thikse klosteri.

13. diena: Leha – Alči – Likira – Lamajuru (ar auto)

Pēc brokastīm brauciens uz Lamajuru pa ceļam apmeklējot Likiras un Alči klosterus. Vakarā atgriešanās Lehā nakšņošanai.

Likir Gompa klosteris atrodas 62 km attālumā uz rietumiem no Lehas. Klosteris dibināts 1065.gadā. Tā nosaukums tulkojams kā ” Čūsku ielokā”. Klosterī glabājas divi lieli čūsku garu – nagaradžu Nanda un Taksako tēli.

Alči Gompa atrodas 67 km attālumā no Lehas. Klosteris dibināts jau 12.gs. Alči klosteris ir patiesa pērle Ladakhas klosteru vidū. Taču nezināmu iemeslu dēļ kopš 16. gadsimta tajā vairs nenotiek dievkalpojumi, tādēļ piecās klostera kompleksa baznīcās ļoti labi saglabājušies 12.-13. gadsimta sienu gleznojumi. Vienā no tempļiem atrodas ļoti izteiksmīgi Zaļās Taras attēli, 12. gs. mandalas ataino piecas Budas Meditācijas. Piecos galvenajos Alči tempļos atrodas īsta seno budistu mākslas galerija, kas atspoguļo vienu no galvenajiem Budisma novirzieniem – Mahajana. Tālāk turpiniet ceļu uz Lamayuru.

Lamayuru - tibetiešu klosteris rietumu Ladakhā, atrodas Kargil rajonā 3510 m augstumā. To dibināja 10. gadsimta slavenais mūks – celtnieks Rinchen Zangpo, kas dibinājis daudzus Ladakhas un Spiti klosterus. Lamayuru pieder Drigungpa sektai, tagad to apdzīvo 150 mūki. Mūki no tuvējiem ciematiem divu lielo klostera festivālu laikā piedalās Lamayuru ceremonijās. Nakšņošana viesnīcā Lehā.

14. diena: Leha – Deli

Pēc brokastīm brauciens līdz Lehas lidostai lidojumam uz Deli, sagaidīšana lidostā, transfērs uz viesnīcu.
Pēcpusdienā īsa ekskursija pa Veco Deli, kur saglabājusies pagājušo gadsimtu atmosfēra. Jama Masjid, lielākā mošeja mūsdienu Indijā un Sarkanais Forts, kas kalpoja kā Vareno mogulu rezidence, abi pieminekļi celti 17. gadsimtā pēc imperatora Šaha Džahana pasūtījuma. Bijušais austrumu tirgus Chandni Chowk, kur joprojām notiek aktīva tirdzniecība un Rajghat - Mahatma Gandi kremēšanas vieta.

15. diena: Izlidošana no Deli

Transfērs uz Deli starptautisko lidostu izlidošanai uz Eiropu.

Novēlam patīkamu lidojumu!

Cenas

 

Sākot no EUR 1361

1 personai divvietīgā numurā 3* viesnīcā

 

Svarīgi

Vīza: Jānoformē pirms ierašanās valstī.
Iepazīstieties ar informāciju par Indijas vīzu.

Apdrošināšana: Nepieciešama standarta ārzemju tūrisma ceļojumu apdrošināšana.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka:

 • Izrakstīšanās laiks viesnīcā plkst. 12:00.
 • Iespējama neliela novirze no programmas, atkarībā no laika apstākļiem, lidojuma grafika un vilcienu saraksta, kā arī vietu pieejamības viesnīcās un telšu nometnēs.
 • Cenas var tikt mainītas, ja neparedzēti palielinās nodokļi, aviobiļešu un degvielas cenas, kā arī strauju valūtas kursu svārstību rezultātā.
 • Indijā grūti noteikt transportlīdzekļu pārvietošanās ātruma uz ceļiem, tas ir ļoti atkarīgs no laika apstākļiem un ceļa seguma.
 • Tiks pieliktas visas pūles, lai īstenotu programmu, tomēr, streiku, nestabila stāvokļa reģionā un citu no mums neatkarīgu apstākļu dēļ, lai nodrošinātu klientu drošību, programmā var būt izmaiņas.

Deli – Sarkanais forts (Red Fort) ir slēgts pirmdienās.
Deli – Sudraba iela (Silver Street) slēgta svētdienās.
Deli – Nacionālais muzejs ir slēgts pirmdienās.
Daramsala – Norbulinga institūts ir slēgts pirmdienās.
Daramsala – Tibetiešu Bibliotēka ir slēgta svētdienās.
Daramsala – Tibetas Medicīnas institūts ir slēgts svētdienās.
Daramsala – Valsts un Tibetas muzejs ir slēgts svētdienās.

Apmaksas un atteikšanās noteikumi

Pilns maksājums jāveic apstiprinot ceļojuma pasūtījumu.

Ja ceļojumu atceļ klients, tiek ieturēta sekojoša soda nauda:

 • 42-15 dienas pirms izbraukšanas = 20% no ceļojuma cenas
 • 14-4 dienas pirms izbraukšanas = 30% no ceļojuma cenas
 • Mazāk kā 4 dienas pirms izbraukšanas = 60% no ceļojuma cenas
 • Izbraukšanas dienā vai vēlāk = 100% no ceļojuma cenas.
Go top