Peru un Ekvadora

Peru un Ekvadora

Ceļojums pa Peru arheoloģiskajām pērlēm un Galapagu salu nacionālo parku. Ceļojums pa Peru arheoloģiskajām pērlēm un Galapagu salu nacionālo parku.

Iebraukšanas datumi 2014

 • no 23. augusta līdz 4. septembrim
 • no 6. līdz 18. septembrim
 • no 20. septembra līdz 2. oktobrim
 • no 4. līdz 16. oktobrim
 • no 18. līdz 30. oktobrim
 • no 8. līdz 20. novembrim
 • no 22. novembra līdz 4. decembrim
 • no 6. līdz 18. decembrim

Cenā ir iekļauts:

 • Visi iekšzemes lidojumi Peru
 • Transfēri un pārbraucieni pēc programmas
 • Maltītes saskaņā ar programmu
 • Viesnīcas pēc programmas
 • Krieviski runājoša gida pakalpojumi
 • Vilciena Vistadome biļetes maršrutā Aguas Kalientes – Kusko
 • Ieejas maksa muzejos, kas norādīti programmā

Cenā nav iekļauts:

 • Starpkontinentālie lidojumi
 • Starptautiskais lidojums: Lima – Kito
 • Iekšējie lidojumi Ekvadorā: Kito/Galapagu salas/Gvajakila
 • Galapagu imigrācijas karte (USD $ 10 / personai)
 • Ieeja Galapagu Nacionālajā parkā (USD $ 100 / personai)
 • Nodoklis izlidošanai no Ekvadoras (USD $ 42 / personai)
 • Lidostu nodokļi
 • Programmā nenorādītie pakalpojumi / ēdināšana
 • Papildus izvēles ekskursijas
 • Agrā piereģistrēšanās viesnīcās
 • Vēlā izrakstīšanās no viesnīcas
 • Maksājumi par virsnormas bagāžu
 • Veselības apdrošināšana
 • Personiska rakstura izdevumi (dzērieni, telefona zvani, veļas mazgāšanas pakalpojumi u.c.)
 • Dzeramnauda

1. diena: Lima

Ierašanās Limā.

Sagaidīšana, transfērs un iekārtošanās viesnīcā.

2. diena: Lima — Kusko

Brokastis. Transfērs uz lidostu lidojumam uz Kusko. Sagaidīšana lidostā un transfērs uz izvēlēto viesnīcu.

Otrajā dienas pusē – Kusko pilsētas apskates ekskursija, apmeklēsiet seno Saules templi Korikanča, tieši šeit notika svarīgākais seno inku rituāls – ziemas saulgriežu rituāls. Tad apmeklēsiet četras drupas: Kenko svētnīcu, aizsargcietoksni Puka Pukara, Tambomačai (seno inku ūdens pielūgšanas centru) un arhitektūras kompleksu Saksaiuamana (reliģiskās ēkas, cietokšņi, torņi un kanāli, kas būvēti izmantojot milzīgus akmens blokus).

Vakariņas restorānā ar folkloras programmu.

3. diena: Kusko — Maču Pikču – Kusko

Brokastis. Pilnas dienas ekskursija uz Maču Pikču, ko dēvē par inku zudušo pilsētu.

Maču Pikču bija vieta, kur ieradās paši viedākie priesteri pēc Inku impērijas krišanas, šo pilsētu spāņiem neizdevās atrast. Maču Pikču tika uzbūvēta kalna virsotnē necaurejamu džungļu vidū no milzīgiem akmens bluķiem neizmantojot saistvielas. 1911.gadā to atklāja amerikāņu arheologs Hairems Binghems.

Pusdienas. Atgriešanās Kusko ar vilcienu. Ierašanās Kusko, transfērs uz viesnīcu.

4. diena: Kusko

Brokastis. Brīva diena.

Par papildus samaksu ir iespējama ekskursija uz Inku svēto ieleju apmeklējot Oljantaitambo cietoksni.

5. diena: Kusko – Puno

Brokastis.

Transfērs ar autobusu uz Puno pilsētu. Pa ceļam apmeklēsiet Andaguaililjas – Dienvidamerikas Siksta kapelu un Rakči baznīcu.

Pusdienas Sikuani.

Nākamās apstāšanās: La Raija (4400 metrus virs jūras līmeņa) ceļmalas tirgus ar skaistiem kalniem tā fonā, un Pukara – pirmsinku tāda paša nosaukuma kultūras centrs. 18.00 – ierašanās Puno un iekārtošanās viesnīcā.

6. diena: Puno – Titikakas ezers – Lima

Brokastis.

Ekskursija uz pasaulē augstāko kuģojamo ezeru pasaulē – Titikakas ezeru.

Brauciens uz Uros peldošajām salām, kas būvētas no niedrēm. Tā ir Aimaru indiāņu mājvieta. Viņi saglabājuši tradicionālo dzīves veidu, tradīcijas, ticību un nacionālos kostīmus.

Atgriešanās Puno.

Dienas otrajā pusē apmeklēsiet īpašas pirmsinku kultūras kulta celtnes – Čulpas Silustani kapenes, kas būvētas torņu veidā.

Transfērs uz lidostu lidojumam uz Limu.

Nakšņošana viesnīcā.

7. diena: Lima

Brokastis viesnīcā. Brīva diena Limā.

Par papildus samaksu ir iespējama pilnas dienas ekskursija uz Balestas salām un Naskas līnijām vai ekskursija pa Limas pilsētu.

8. diena: Lima — Kito

Brokastis viesnīcā. Transfērs uz lidostu.

Lidojums uz Kito.

Ierašanās Kito. Sagaidīšana, transfērs un iekārtošanās viesnīcā.

9. diena: Kito

Brokastis.
Ekskursija pa Kito apmeklējot Ekvatora līniju (6 stundas).

Kito ekskursijas laikā Jūs redzēsiet aizraujošas panorāmas, baznīcas, kupolus un jumtus, kas ir vēsturiskas relikvijas, un uzzināsiet par koloniālo mākslu, arhitektūru, kultūru, leģendām un tradīcijām. Pēc pusotras stundas pastaigu ekskursijas, iepazīstot vecpilsētu, Jūs sapratīsiet, kāpēc Kito bija pirmā pilsēta pasaulē, kas iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Ekskursijas laikā apmeklēsiet San Francisko baznīcu – XVI gs. izglītības un mākslas centru. Apkārt galvenajam laukumam atrodas svarīgākās valsts ēkas: katedrāle, Prezidenta pils, arhibīskapa pils un rātsnams. Mēs apmeklēsim labāko koloniālās mākslas paraugu pilsētā – jezuītu baznīcu, kuras fasāde ir pārklāta ar sarežģītiem kokgriezumiem.

Sāksim ceļojumu uz “Pasaules vidu” (ekvatoru).

Vakariņas restorānā El Crater.

Ir divas vietas, kur var apmeklēt ekvatora līniju – mēs apmeklēsim abas vietas:

 • Pilsētu Mitad del Mundo ar etnogrāfijas muzeju. Pilsēta Mitad del Mundo – ir tūrisma un tirdzniecības centrs, kur apmeklētāji var aplūkot monumentu, kas izveidots par godu 1736.gada ģeodēziskajai ekspedīcijai.
 • Intinyan muzeju – Šajā muzejā varēsim īstenot virkni eksperimentu, kas izskaidrotu ekvatora ietekmi uz dabas fizisko spēku raksturu, piemēram, svaru, gravitāciju utt. Tāpat gūsiet informāciju par seno tautu saules kultūru ar savu kosmosa izpratni, un redzēsim virkni dažādu Dienvidamerikas kultūru totēmu. Iepazīsiet dažādu valstī dzīvojošu kultūru tradicionālos mājokļus, aplūkojot namiņu ar sadzīves priekšmetiem, kas piederēja indiāņu ģimenei, kuri dzīvoja šajā vietā pirms daudzām paaudzēm.

Transfērs uz viesnīcu.

10. diena: Kito — Galapagu salas

Brokastis viesnīcā. Transfērs uz lidostu.

Lidojums uz Galapagu salām.

Ierodoties Baltra lidostā Jūs sagaidīs viesnīcas darbinieks, palīdzēs ar bagāžu un pavadīs uz autobusu. Brauciens (10 min) līdz Itabaka kanālam, kas atdala Baltras salu no Santa Krusas salas. Pa jūras zilo ūdeni ar motorlaivu šķērsosiet kanālu (5 min.) līdz Santa Krusas salai. No šejienes ar individuālo transportu Jūs cauri visai salai aizvedīs līdz Puerto Ayora pilsētai (45 min). Pavērojiet apkārtējās vides izmaiņas sākot no sarkanās akmeņainās zemes salas ziemeļos līdz zaļojošai dabai augstkalnēs un salas dienvidos.

Pēc svinīgās uzņemšanas viesnīcā, Jums pastāstīs par ekskursijas maršrutu. Iekārtošanās viesnīcas plašajos numuros.

Pusdienas viesnīcas restorānā.

Pēc pusdienām ekskursija ar gidu uz Čarlza Darvina izpētes staciju. Šajā stacijā atrodas mācību muzejs par Galapagu salu vēsturi un attīstību, kā arī par šī dabas mantojuma aizsardzību. Šeit Jūs varēsiet redzēt endēmiskos milzu sauszemes bruņurupučus. Galapagu salās ir vairākas bruņurupuču sugas un, pateicoties stacijai, tiem nedraud izzušana.

Tad Jums būs brīvais laiks, lai iepazītu Puerto Ayora ostas pilsētu ar daudziem veikaliem, kur var iegādāties vietējos mākslas izstrādājumus un suvenīrus.

Vakariņas viesnīcas restorānā.

11. un 12. dienas: Galapagu salas

Šajās dienās, atkarībā no pieejamības un izmaiņām noteikumos, kas reglamentē Galapagu nacionālo parku, Jūs apmeklēsiet vienu no šīm vietām (dienā apmeklē tikai vienu no uzskaitītajām vietām):

 • Bartolome sala
 • Sīmora sala un Bačas pludmales
 • Plasa sala un Kariona rags
 • Floreana sala
 • Santa Fe sala un Garrapatero pludmale
 • Ekskursija uz Puerto Ayora līci un Santa Krusas Augstkalni

Bartolome
Ļoti agri no rīta (5:00-05:30) Jūs ar autobusu dosieties uz Itabaka kanālu, kur Jūs gaidīs izbraucienu jahta, gatava iziet jūrā.

Jūs sagaida vesela diena unikālā pasaules vietā ar skaistām balto smilšu pludmalēm un sirreālu vidi, jūra ar kristāldzidru ūdeni un daudz dzīvnieku. Divu stundu brauciena laikā Jums būs unikāla iespēja brokastojot sagaidīt rītausmu jūrā. Agrās rīta stundās bieži vien ļoti tuvu jahtai var redzēt delfīnus un citas jūras radības.

Izkāpšana Bartolome salas krastā. Pārgājiens augšup apmēram 30 minūtes, šķērsojot ainavu, kas līdzinās mēness ainavai, līdz augstākajam vulkāniskās salas punktam. No turienes Jums pavērsies satriecošs skats uz Santjago, Ziemeļu Seimuru, Baltru, Santa Krusu, Rabidu un Ķīniešu cepures salu, kā arī uz slaveno Pinaklu klinti (Pinnacle Rock) – senu vulkāna vietu. Te arī ir mājvieta tūkstošiem putnu.

Tad apģērba maiņa un dosieties uz pludmali. Braucot ar laivām, viesiem klints pakājē parādīs Galapagu pingvīnus (tikai 50 cm lielus) un redzēsiet tos peldot tik strauji kā lodes skaidrajos okeāna ūdeņos. Ierašanās pludmalē, neliels gājiens pa kāpām un Jūs nokļūsiet ziemeļu pludmalē. Šī ir pelikānu ligzdošanas vieta. Te Jūs varēsiet redzēt nelielas rifu haizivis. Atgriešanās dienvidu pludmalē, kur nedziļos jūras ūdeņos varēsiet peldēt un snorkelēt kopā ar Galapagu pingvīniem, haizivīm, jūras zvaigznēm, rajām, jūras bruņurupučiem un dažādām krāsainām un eksotiskām zivīm, kā arī redzēt vairākas vietējo dzīvnieku sugas: jūras iguānas, jūras lauvas, pelikānus un citus.

Pēc šiem apbrīnojamajiem piedzīvojumiem nobaudīsiet pusdienas uz klāja. Diena noslēgsies ar atgriešanos viesnīcā vakara pusē.

Vakariņas viesnīcā.

Sīmora sala un Bačas pludmales
Plkst. 8:00 mēs dosimies ar autobusu uz mūsu jahtu Itabaka kanālā, un vienas stundas brauciena laikā nokļūsim līdz Ziemeļu Sīmoras salai. Izkāpšana klinšainā krastā netālu no neliela meža ar sudrabaini pelēkiem Palo Santo kokiem, kuri lielāko daļu gadā ir bez lapām.

Sīmoras sala ir slavena ar lielām dažādu sugu putnu kolonijām. It īpaši neaizmirstami ir fregatputnu tēviņi ar savu sarkano guzu, kas paredzēta mātīšu piesaistīšanai pārošanās periodā, un slavenie nirējpelikāni ar zilajām kājām. Šiem jūras putniem ir ķīļveida aste un gari smaili spārni. Pārošanās deju laikā tēviņi paceļ uz augšu vienu spārnu un vienu zilu kāju un uzsāk deju, lai piesaistītu mātīšu uzmanību.

Ekskursija turpināsies līdz pludmalei ar nelielām klintīm, kur Jūs varēsiet redzēt jūras kaijas, daudz jūras lauvas, jūras iguānas un pelikānus. Lielākā daļa dzīvnieku atrodas rokas stiepiena attālumā.

Svaigi pagatavotas pusdienas tiek pasniegtas uz jahtas borta. Pēcpusdienas atpūtas laikā jahta turpinās ceļu uz Bačas pludmalēm Santa Krusas salas ziemeļu krastā. Vispirms mēs dosimies uz lagūnu aiz pludmales, ko bieži apmeklē flamingo. Tad atsvaidzinoša pelde un snorkelēšana vientuļā balto smilšu un tirkīza ūdens paradīzes pludmalē! Jūras lauvas, dažādu sugu rajas, jūras bruņurupuči un tropu zivis var Jums pievienoties šī zemūdens piedzīvojuma laikā!

Atgriešanās Puerto Ayora ap 16:30.

Brīvais laiks pastaigai. Vakariņas.

Plasa sala un Kariona zemesrags
Izbraukšana no viesnīcas 8:00 līdz Itabaka kanālam. Uzkāpsiet uz jahtas klāja un dosieties uz Dienvidu Plasa salu. Šī ir viena no visvairāk apmeklētajām mazajām salām, kas atrodas netālu no Santa Krusas austrumu krasta.

Pēc pusotru stundu brauciena, Plasa uzņem viesus ar spilgti sarkanu un zaļu paklāju, ko veido sesuviuma un citi endēmiskie salas augi, un draudzīgo un skaļo jūras lauvu riešanu, jo salā dzīvo vairākas jūras lauvu ģimenes. Okeāna tirkīza ūdens ir harmonijā ar balto smilšu pludmalēm un lavas akmens veidojumiem krastmalā.

Pārgājiens pa salu ir ļoti viegls, taka ved gar jūras lauvām un iguānām, līdz sasniegsiet augstāko klinti, kur kaijas ar šķeltām astēm piepilda gaisu ar saviem kliedzieniem, un jūras lauvas rāpjas augšup pa gandrīz vertikālām sienām. Tajā pašā laikā, tropu putni, zilkāju nirējpelikāni un fregates putni maigi slīd pa gaisu. Mēs iesakām paņemt līdzi binokli! Skats no salas augstākā punkta pāri okeānam un varenajiem viļņiem, kas triecas pret klintīm, ir neaizmirstams piedzīvojums.

Tālāk brauciens turpinās uz Kariona zemesragu. Pusdienas uz jahtas klāja. Šī ir unikāla vieta snorkelēšanai un peldēšanai kopā ar rajām, haizivīm un krāsainām tropu zivīm.

Atgriešanās viesnīcā. Vakariņas.

Floreana sala
Jauns piedzīvojums sāksies ap 7:30 no rīta Puerto Ayora jahtu ostā, kur mēs kāpsim uz mūsu jahtas klāja, kas būs gatava iziet jūrā. Pēc mierīga divu stundu brauciena mēs sasniegsim Floreana salu. Tā bija pirmā apdzīvotā sala arhipelāgā, kas joprojām saglabā neatrisinātus noslēpumus, dzīvu vēsturi un romantiskus notikumus, par ko mums pastāstīs gids vietās, kur tie radušies.

Tālāk grupa ar autobusu dosies uz Floreana salas augstieni. Šeit var redzēt un sajust, kā viduslaikos dzīvoja pirāti: tumšas alas, kuras tie izmantoja dzīvošanai 17.gs. “Asilo de la Paz” – skaists novērošanas laukums ar vienīgo saldūdens avotu uz salas. Vitmera plantācija – ko izveidoja viena no pirmajām ģimenēm uz salas, tas ir ne tikai milzīgs sens īpašums Floreana salā, bet arī jauka vieta, kur izbaudīt arhipelāga dzīvi. Šī ģimene bija viena no pirmajiem iedzīvotājiem salā un sniedz iespēju daudziem tūristiem no visas pasaules redzēt šo dārgumu, kā arī dalās savām zināšanām un pieredzi.

Atceļā uz ciemu mēs varēsim aplūkot salas endēmiskos sauszemes bruņurupučus. Uz mola Jūs redzēsiet rotaļīgās jūras lauvas. Jūrā virs ūdens var parādīties zaļie jūras bruņurupuči un pingvīni.

Kruīzs turpinās līdz Champion līcim, tā ir lieliska vieta jūras lauvu mazuļiem. Viņi var pievienoties snorkelētājiem līcī, sagādājot neaizmirstamu un unikālu pieredzi.

Tālāk dosimies uz “Sātana kroni”. Šajā vietā jūra ir diezgan nemierīga – lieliska vieta haizivīm, rajām un jūras lauvām. Te jūtas droši arī nirējpelikāni ar zilām kājām, jūras kaijas un jūras iguānas.

Atgriešanās Santa Krusas salā. Brīvais laiks, lai Puerto Ayora apmeklētu vietējos suvenīru veikalus un mākslas galerijas. Vakariņas.

Santa Fe un Garraptero sala
Izbraukšana no viesnīcas apmēram 8:00. Grupa dosies uz mazās pilsētiņas piestātni, kur paredzēta iekāpšana kuģī. Brauciens vienu stundu līdz Santa Fe līcim.

Šajā salā ir unikāla ainava: milzīgi opunciju kaktusi līdz pat 5 metriem un Palo Santo koki, kas izkaisīti pa visu salu. Jūs satiksiet senus draugus: zilkāju sullas, jūras kaijas, tropu putnus un vētrasputnus. Piekrastes klintis ir viņu mājas. Izkāpšana krastā nav iespējama!

Līcī ir gleznaina lagūna ar mierīgu dzidru ūdeni – ideālu snorkelēšanai un peldei kopā ar rotaļīgajām jūras lauvām, jūras iguānām, zaļajiem jūras bruņurupučiem un dažādiem jūras velniem.

Atgriešanās uz kuģa. Nākamais mērķis – Garrapatero pludmales Santa Krusas salas rietumu krastā. Slēpta pludmale ar skaistām baltām smiltīm un tirkīza ūdens aicina Jūs peldēt, pastaigāties vai vienkārši atpūsties saulē. Šeit mums būs aptuveni 1-1,5 stundas brīvais laiks. Pusdienas uz kuģa.

Skaistā lagūnā mēs varēsim redzēt flamingo, Galapagu vanagus un daudz citu sugu savvaļas dzīvniekus. Aptuveni 16:00 atgriešanās uz Santa Krusas salu.

Vakariņas viesnīcas restorānā būs lielisks šīs apbrīnojamās dienas noslēgums.

Ekskursija uz Puerto Ayora līci
Ceļojums sākas no Puerto Ayora piestātnes. Iekāpšana kuģī un 20 minūšu brauciens līdz mazai saliņai aiz Loberija līča, kur mājo jūras lauvas. Šeit viesiem būs iespēja 30-45 minūtes peldēt un snorkelēt kopā ar rotaļīgajām, ziņkārīgajām jūras lauvām un košajām jūras zivīm. Tālāk kruīza turpinājums uz “Mīlestības kanālu”, ar romantiskām ainavām un tirkīzkrāsas ūdeni. Arī zilkāju sullas izbauda šo īpašo atmosfēru.

Kanāls piesaista haizivju uzmanību ar savu noslēpumainību, šeit ir daudz rifu haizivis, ko var redzēt no klints virs kanāla. Tad brauciena turpinājums uz “Suņu pludmali” ar opuncijām un lielu jūras iguānu koloniju. Līdz pludmalei nokļūsim 30 minūšu pastaigas laikā, vērojot skaistas nereālas ainavas.

Šeit trauksmainie jūras ūdeņi satiekas ar vulkāniskiem klintsbluķiem, viesi varēs redzēt pelikānus, zilkāju sullas, kā arī citus Galapagu faunas pārstāvjus to ikdienas aktivitātēs.

Visbeidzot, ceļojums Jūs aizvedīs līdz Las Grietas sāls laukiem, kur ražo slaveno Galapagu sāli. Mēs redzēsim iespaidīgu kanjonu ar 15 metru augstām sienām. Kurš uzdrošināsies lēkt dzidrajā ūdenī un kļūt par oficiālo “Galapagu lēcēju no klints”? Tā ir lieliska vieta atsvaidzinošai peldei tikai nedaudz sāļā ūdenī, pasargātai no saules, bet ar gleznainu skatu.

Pēc notikumiem bagātas pirmās dienas puses atgriešanās viesnīcā.

Santa Krusas Augstkalne
Pēcpusdienā gidi kopā ar grupu dosies uz Santa Krusas Augstkalni. Brauciens caur salas lauksaimniecības zonu, ko ieskauj savvaļas ainavas, dažādu sugu flora un fauna. Mēs redzēsim žubītes, kuras kalpoja par pamatu Darvina evolūcijas teorijai.

Aplūkojiet slavenos Galapagu sauszemes bruņurupučus to dabiskajā vidē. Šeit Jūs varēsiet redzēt dažāda vecuma un izmēru bruņurupučus: jaunus ar mirdzošām bruņām un lēnīgos vecos ar saplaisājušām bruņām. Labi pazīstamie lavas tuneļi – tas ir vēl viens mūsu brauciena mērķis. Tie veidojušie lavas plūsmu rezultātā no vulkāniem, un stiepjas no augstienes uz krastu. Lavas ceļš vairākās vietās iznīcināts. Tomēr ir arī nesagruvuši lavas ceļi, pa kuriem var iziet 30 minūtēs, Jums būs iespēja redzēt un saprast, kā tie veidoti, dažkārt grūti izejami, vietām ar nogruvušiem lavas bluķiem. Gids pastāstīs par šo lavas tuneļu izcelsmes vēsturi.

Saulriets pilsētā parāda salas kontrastus un aicinās uz patīkamām vakariņām viesnīcā.

13. diena: Galapagu salas — Gvajakila

Brokastis viesnīcā. Transfērs uz Baltras lidostu.

Lidojums uz Gvajakilu.

Patstāvīga reģistrēšanās starptautiskajam lidojumam.

Pievērsiet uzmanību!

Ekskursiju secība var tikt mainīta. Iespējama viesnīcu maiņa pēc programmas.

Ekskursijas un to kārtība Galapagu salās var mainīties atkarībā no laika apstākļiem.

Brokastis viesnīcās tiek pasniegtas atbilstoši viesnīcas restorāna grafikam. Diemžēl viesnīcā nevar pabrokastot, ja ceļojums vai transfērs sākas pirms restorāna atvēršanas, par to nesaņemsiet arī kompensāciju.

Cenas

Sākot no EUR 3416

1 personai dzīvojot divvietīgā numurā 3*

 

Apmaksas un atteikšanās noteikumi

Pilns maksājums jāveic apstiprinot ceļojuma pasūtījumu.

Ja ceļojumu atceļ klients, tiek ieturēta sekojoša soda nauda:

 • 42-15 dienas pirms izbraukšanas = 20% no ceļojuma cenas
 • 14-4 dienas pirms izbraukšanas = 30% no ceļojuma cenas
 • Mazāk kā 4 dienas pirms izbraukšanas = 60% no ceļojuma cenas
 • Izbraukšanas dienā vai vēlāk = 100% no ceļojuma cenas.
Go top