Tiem, kas meklē sevi

Ladakh, Indija

“Indijas kronis” – atrodas augstu Himalajos pašos valsts ziemeļos, grūti pieejams un eiropiešiem maz zināms Ladakhas un Kašmiras apgabals, kuru dēvē par “svētlaimes ieleju”. Valdzinošs kalnu ainavu skaistuma un unikālās Indijas un Tibetas kultūru apvienojums. Senos laikos tieši cauri šīm vietām budisms iekļuva Tibetā, atstājot Ladakhā daudzus klosterus un senus klinšu gleznojumus.

Maršruts: Deli – Leh – Alchi – Likir – Lamayuru – Srinagar – Gulmarg – Pahalgam – Srinagar – Delhi

Starptautiskais avioparlidojums nav iekļauts cenā

Cenā ir iekļauts:

 • Sagaidīšana lidostā ar tradicionālajām ziedu vītnēm
 • 8 naktis izvēlētās kategorijas viesnīcās (divvietīgs numurs)
 • Brokastis
 • Pilna pansija laivā–viesnīcā (Srinagar)
 • Aviobiļetes ekonomiskajā klasē Deli – Leh – Srinagar – Deli
 • Visi transfēri un ekskursijas transporta līdzeklī ar gaisa kondicionieri
 • Minerālūdens pudele tālo pārbraucienu laikā
 • Angļu valodā runājoša vietējā gida pakalpojumi ekskursiju laikā
 • Ieejas maksa pēc programmas paredzētajos objektos

Saskaņā ar programmu Jums būs iespēja apmeklēt indiešu ģimeni un kopā pavakariņot, lai iepazītos ar vienkāršo cilvēku dzīvesveidu, kā arī indiešu ēdienu pagatavošanas stunda.

Cenā nav iekļauts:

 • Starptautiskais aviopārlidojums
 • Lidostas nodevas iekšējiem pārlidojumiem
 • Fotografēšanas un filmēšanas atļaujas
 • Vīza un medicīniskā apdrošināšana
 • Jebkuri personiska rakstura izdevumi, dzērieni un ēdināšana, kas nav norādīti programmā
 • Dzeramnauda autovadītājam un gidiem, ziedojumi klosteriem

1. diena: Deli lidosta

Ierašanās Deli Starptautiskajā lidostā, sagaidīšana un transfērs uz viesnīcu.

Atpūta un nakšņošana viesnīcā.

2. diena: Deli

Pēc brokastīm ekskursija pa Deli, Indijas galvaspilsētu un lielāko pilsētu Ziemeļu Indijā. Vecā un Jaunā Deli – divu laikmetu pilsētas: viduslaiku mogulu impērijas un britu koloniālā perioda pilsētas.

Galvenie tūristu apskates objekti Deli – Jama Masjid, lielākā mošeja mūsdienu Indijā un Sarkanais Forts, kas kalpoja kā Vareno mogulu rezidence, abi pieminekļi celti 17. gadsimtā pēc imperatora Šaha Džahana pasūtījuma. Сhandni Chowk – viduslaiku pilsētas tirdzniecības ieliņa Vecajā Deli, tajā joprojām notiek aktīva tirdzniecība un Rajghat – Mahatma Gandi kremēšanas vieta.

Jaunās Deli teritorijā Jūs aplūkosiet Indijas vārtus, parlamenta un valdības ēku kompleksu, 11. gadsimtā celto pasaules augstāko no ķieģeļiem būvēto torni Qutab Minar un pamesto Deli sultanāta pirmo mošeju, kas atrodas sena džainistu tempļa vietā.

Nakts viesnīcā.

3. diena: Deli – Leh (ar lidmašīnu, 08:40 – 09:50)

Rīta transfērs uz lidostu lidojumam uz Lehu, Ladakhas galvaspilsētu. Ierodoties lidostā sagaidīšana un transfērs uz viesnīcu. Pēc iekārtošanās viesnīcā visas dienas ekskursija uz Indas ielejas budistu klosteriem – Hemis, Shey un Thiksey.

Leha ir autonomā Ladakha kalnu reģiona galvaspilsēta. Šo reģionu dēvē arī par mazo Tibetu, pateicoties daudzajiem budistu klosteriem: Shey, Thikse, Hemis, Spituk, Samkhar un citiem. Turklāt pašā Lehā ir vērts apskatīt Miera Stupu (Shanti Stupa), kuru uzcēla japāņi, lai atzīmētu budisma 2500. gadadienu, Stok Palace un galveno tirgu. Virs pilsētas paceļas bijusī Namgyal dinastijas pils. Ļoti populāri ir klosteru svētki Ladakhā, kad ierodas daudz vietējie un ārvalstu skatītāji.

Hemis – klosteris atrodas mazā, izolētā ielejā uz dienvidiem no Indas upes. Šī vieta neatbilst tā nozīmībai kā Drugpa sektas galvenajam klosterim, kas savulaik pārvaldīja visus Ladakhas klosterus no Indas līdz Zanskarai. Kopš tās pirmsākumiem 17. gadsimtā klosterim bija īpašs valdošās dinastijas atbalsts, un tās mūki bija šī rajona citu klosteru kuratori. Нemis vēl joprojām ir lielākais un bagātākais Ladakhas klosteris.

Shey – sākotnēji bija Ladakhas galvaspilsēta. Tās pamestajā pilī saglabājies templis ar milzīgu, 17.gs. Budas tēlu, ko ieskauj Bodhisatvas un dievību gleznojumi, kas izpildīti sarkanā un zelta krāsā. Zem pils var redzēt piecus meditējošus klintī izkaltus Budas tēlus vismaz no 11. gadsimta. Diemžēl Shey ir sliktā stāvoklī.

Thikse – 15. gs klosteris, viens no svarīgākajiem Indas ielejā. Pieder Gelugpa sektai, tās jauno Budas Maitreja baznīcu iesvētīja Dalailama. Klostera grāmatu kolekcija ir viena no bagātākajām Ladakhā.

Nakšņošana viesnīcā Lehā.

4. diena: Leh – Likir – Alchi – Lamayuru – Leh

Pēc brokastīm brauciens uz Lamayuru pa ceļam apmeklējot Likir un Alchi klosterus. Vakarā atgriešanās Lehā.

Likir Gompa – klosteris atrodas 62 km attālumā uz rietumiem no Lehas. Klosteris dibināts 1065.gadā. Tā nosaukums tulkojams kā “Čūsku ielokā”. Klosterī glabājas divi lieli čūsku garu – nagaradžu Nanda un Taksako tēli.

Alchi Gompa atrodas 67 km attālumā no Lehas. Klosteris dibināts jau 12.gs. Alchi klosteris ir patiesa pērle Ladakhas klosteru vidū. Taču nezināmu iemeslu dēļ kopš 16. gadsimta tajā vairs nenotiek dievkalpojumi, tādēļ piecās klostera kompleksa baznīcās ir labi saglabājušies 12.-13. gadsimta sienu gleznojumi. Vienā no tempļiem atrodas ļoti izteiksmīgi Zaļās Taras attēli, 12. gs. mandalas ataino piecas Budas Meditācijas. Piecos galvenajos Alchi tempļos atrodas īsta seno budistu mākslas galerija, kas atspoguļo vienu no galvenajiem Budisma novirzieniem – Mahajana. Tālāk turpiniet ceļu uz Lamayuru.

Lamayuru – tibetiešu klosteris rietumu Ladakhā, atrodas Kargil rajonā 3510 m augstumā. To dibināja 10. gadsimta slavenais mūks – celtnieks Rinchen Zangpo, kas dibinājis daudzus Ladakhas un Spiti klosterus. Lamayuru pieder Drigungpa sektai, tagad to apdzīvo 150 mūki. Mūki no tuvējiem ciematiem divu lielo klostera festivālu laikā piedalās Lamayuru ceremonijās.

Nakšņošana viesnīcā Lehā.

5. diena: Leh – Nubras ieleja – Leh (125 km, ~ 4 stundas)

Pēc brokastīm brauciens ar automašīnu uz Nubras ieleju.

Nubras ieleja – Ziedu ieleja atrodas 150 km uz ziemeļiem no Lehas vairāk nekā 3 kilometru augstumā virs jūras līmeņa. Jūs redzēsiet senus klosterus, gleznainas kalnu ainavas un dardus – pārsteidzošus cilvēkus ar baltu ādas krāsu, spilgti zilām acīm un sarkanīgiem matiem, kuri tik ļoti atšķiras no citiem mongoloīdu tipa iedzīvotājiem Himalajos. Daudzi tos uzskata par tiešiem Maķedonijas Aleksandra karavīru vai vissenāko āriešu pēcnācējiem.

Atgriešanās Lehā un nakšņošana viesnīcā.

6. diena: Leha – Šrinagara (ar lidmašīnu, 10:20 – 11:20)

No rīta transfērs uz lidostu lidojumam uz Šrinagaru. Sagaidīšana lidostā un transfērs uz viesnīcu/laivu–viesnīcu. Iekārtošanās viesnīcā un atpūta. Pēcpusdienā ekskursija pa Kašmiras štata galvaspilsētu.

Šrinagara atrodas augstu kalnos gleznainajā Kašmiras ielejā, tā ir viena no jaukākajām pilsētām Indijā, pateicoties apkārtējo vietu, dārzu, parku un ezeru skaistumam. Mughal Gardens – 3 Mogulu dārzi, kuri ataino musulmaņu paradīzes koncepciju ar terasveida zālājiem, kaskādes strūklakām un puķu dobēm – populāra atpūtas, pikniku un ekskursiju vieta. Galvenie apskates objekti: Mogulu dārzi, Dal ezers, Shankaracharya un Hazratbal tempļi.

Brauciens ar laivu pa Dal ezeru.

Atpūta un nakšņošana viesnīcā.

7. diena: Šrinagara – Gulmarg (56 km, ~ 2 stundas) – Šrinagara

Pēc brokastīm brauciens uz kalniem, uz Gulmarg kūrortu (2730 m augstumā). Šī brīnišķīgi skaistā vieta pasaulē ir pazīstama ar to, ka vasarā šeit darbojas pasaulē visaugstākais golfa laukums, bet ziemā ir lieliskas augstkalnu slēpošanas trases.

Atgriešanās Šrinagarā. Nakts viesnīcā.

8. diena: Šrinagara – Pahalgam (94 km, ~4 stundas) – Šringara

Pēc brokastīm transfērs uz Pahalgamu (“Ganu ieleju”). Šī pilsēta izceļas ar aizraujošiem skatiem uz sniegotajām kalnu virsotnēm. Nelielais ciems atrodas 2130 metru augstumā, kalnu upes Lidder krastā, netālu no Sheshanag ezera, starp skaistiem kalniem. Šeit sākas daudzas kalnu pārgājienu takas. Tieši te sākas svētceļojuma ceļš līdz vienai no nozīmīgākajai hinduisma svētvietai – ledainajai Šivalingamai Amarnath templī.

Pahalgama atrodas vietā, kur saplūst Lider upe un straume, kas nāk no Šešnag ezera. Agrāk šeit bija ganu ciemats no kura pavērās elpu aizraujošas ainavas. Tagad tas ir labākais kūrorts Kašmirā ar vēsu klimatu pat vasarā.
Pahalgama atrodas starp stāvām klintīm un tās apkārtnē ir daudz interesantas vietas. Skaistākā no tām ir milzīgā Baisaran pļava, ko ieskauj biezi priežu meži. Hadžana ceļā uz Čandanvari ir lieliska vieta piknikam.

Šeit filmētas daudz Indijas filmas. Ja ir vēlēšanās, Jūs varat doties līdz Kolohoi ledājam vai Amarnath svētajai alai, kuras galvenais pielūgsmes objekts – ledus Sivalinga, kas vasarās parasti kūst).

Atgriešanās Šrinagarā. Nakts viesnīcā.

9. diena: Šrinagara – Deli (ar lidmašīnu, 11:45 – 13:00)

Pēc brokastīm transfērs uz Šrinagaras lidostu un lidojums uz Deli. Ierodoties lidostā Jūs sagaidīs firmas pārstāvis. Transfērs uz tirdzniecības centru, kur varēsiet iegādāties suvenīrus.

Transfērs uz starptautisko lidostu lidojumam uz mājām.

Cenas

Sākot no EUR 896

1 personai 2-vietīgā istabā (minimums – 2 personas)

 

Apmaksas un atteikšanās noteikumi

Pilns maksājums jāveic apstiprinot ceļojuma pasūtījumu.

Ja ceļojumu atceļ klients, tiek ieturēta sekojoša soda nauda:

 • 42-15 dienas pirms izbraukšanas = 20% no ceļojuma cenas
 • 14-4 dienas pirms izbraukšanas = 30% no ceļojuma cenas
 • Mazāk kā 4 dienas pirms izbraukšanas = 60% no ceļojuma cenas
 • Izbraukšanas dienā vai vēlāk = 100% no ceļojuma cenas.
Go top