Japāna

Kad apmeklēt?

[frame u=”8″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/japana-586x266.jpg[/frame]

Pavasaris (marts-maijs) un rudens (septembris-novembris) ir labākais laiks, lai apmeklētu Japānu, jo ir skaidras siltas dienas un Japānas daba parādās visā savā krāšņumā.

Slavenā sakuras ziedēšana sākas martā Kjusju (Kyushu) salā un aprīlī virzās uz Honsju (Honshu) ziemeļiem. Rudenī visi Japānas lapu koku meži un parki iekrāsojas krāšņā purpura un zelta krāsā. Šajā laikā Jums būs nepieciešams viegls džemperis un virsjaka.

Mitro vasaras tveici (no jūnija vidus līdz jūlija vidum) ir grūti panest, jo lietus līst bez apstājas, bet augusta beigās iespējami taifūni. Bet tieši vasara ir labākais laiks atpūtai pludmalē, kalnu pastaigām Hokaido (Hokkaido) un Honsju, un daudzu svētku ar uguņošanu apmeklēšanai šajās divās salās. Apģērbam jābūt vieglam, vēlams no dabīgiem materiāliem – lina vai kokvilnas.

Ziemā (no decembra līdz februārim) Hokaido un Japānas jūras piekrastē dziļo sniega kupenu dēļ iespējami transporta traucējumi. Tomēr laiks nav pārāk drūms un auksts pateicoties biežajām saulainajām dienām, kas ideāli piemērotas slēpošanai Hokaido un Japānas Alpos. Turklāt dažās pilsētās (piemēram Kioto) ziemā ir īpašas atlaides tūristiem. Noteikti paņemiet līdzi siltu mēteli vai virsjaku, džemperi, siltas zeķes un ziemas apavus.

Okinavas (Okinawa) arhipelāga dienvidu salās no oktobra līdz aprīlim ir piemērots laiks atpūtai pludmalē un niršanai.

Vispopulārākā tūrisma sezona Japānā ir Jaunais gads (29. decembris – 3. janvāris), Zelta nedēļa (29. aprīlis – 5. maijs) un Bon festivāls (mainīgi datumi, ap 15. augustu). Šajās dienās lielākā tempļu daļa un visvairāk apmeklētākie objekti valstī var būt pārpildīti, transporta biļešu iegāde un viesnīcu rezervēšana var pārvērsties par lielu problēmu.

Lai kad Jūs dotos uz Japānu, ņemiet vērā tā reģiona, kuru vēlaties apmeklēt, laika apstākļus, piemēram, pavasarī Saporo un Sendai vēl ir auksti, Tokijā, Kioto, Fukuokā– vēss, bet Okinavā jau ir karsti. Jebkurā gadījumā paņemiet līdzi džemperi vakariem, ja gatavojaties apmeklēt kalnu apgabalus, nepieciešams paņemt līdzi lietussargu vai lietusmēteli un kurpes, kuras ir viegli novilt un uzvilkt, jo Japānā to nākas darīt ļoti bieži.

[divider]

Apskatiet arī ceļojumus uz Japānu, kurus mēs rīkojam. Ja ir jautājumi, droši dod ziņu!    [button link=”http://airtour.lv/kontakti” priority=”primary” size=”medium”]Sazināties ar mums[/button]

[divider]

[c_6 first=”true”]

Ko apskatīt?

Japāna, šī daudzpusīgā valsts ir tik bagāta un interesanta, ka ir ļoti grūti sastādīt maršrutu, lai ierobežotā laikā un budžetā aplūkotu visu, kas vienkārši jāredz. Kopējais iespaids var veidoties, apmeklējot gan lielās pilsētas, gan attālos lauku nostūrus, jo šajā valstī arī modernais ir dziļi saistīts ar tradīcijām. Pat apmeklējot Tokiju un neapmeklējot Kioto neiegūsiet patiesos iespaidus. Nosakiet sava budžeta un laika robežas un mēģiniet nobaudīt Japānas “pīrāga” nelielu gabaliņu, kas tomēr dos Jums iespēju izbaudīt visu buķeti – krāsu, garšu, smaržu!

[frame u=”3″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/shinkansen-vilciens-201x91.jpg[/frame]Lielākā tūristu daļa iesāk iepazīšanos ar milzīgo un daudzveidīgo Tokiju: ja Jūsu laiks ir ļoti ierobežots, Jūs varat izvēlēties Asakusa rajona tempļus, Akihabara elektronikas veikalus vai Shinjuku nakts bārus. Ja Jums vēl ir laiks un budžets, Jūs varat doties vienas dienas izbraucienos no Tokijas uz tuvējām vēsturiskajām pilsētām Niko, Kamakura, Jokohama. Ar superātro vilcienu Shinkansen bullet train ērti uz dažām dienām apmeklēt senās impērijas galvaspilsētas Kioto un Naru, kā arī Fudži kalnu. Hirosimu apmeklē daudzi ārzemnieki ne tikai, lai aplūkotu Miera parku un Atombombardēšanas upuru memoriālo muzeju, pili un skaistos dārzus, bet arī, lai dotos uz Miyajima (Tempļu salu), kas tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām Japānas ainavām. Hirosimu var apmeklēt mūsu ceļojuma Japāņi, vai viņi ir savādāki?” laikā.

Valstī ir bezgala daudz brīnumskaistas dabas ainavas, kas sniedz baudījumu jebkurā gada laikā. Valsts aizsardzībā ir 29 nacionālie parki. Starp populārākajiem ir Kanto nacionālais parks, kura teritorijā atrodas Niko ar slaveno Toshogu Shrine templi un citām sintoisma un budisma svētnīcām, Ogasawara-grupa ar vairāk nekā 30 subtropu salām, Fuji-Hakone-Izu kalnu ezeru parks ar termālajiem ūdeņiem; Miinami parks, tā sauktie “Japānas Alpi.”

UNESCO objekti Japānā:

 • Horyi-ji budistu templis un Himeji pils
 • Hiraizimi tempļi, dārzi un arheoloģiskie izrakumi
 • Senās Kioto vēsturiskie pieminekļi (senās Kioto pilsētas, Uji, Otsu), Shirakawa-go un Gokayama vēsturiskie ciemati
 • Sintoisma svētnīca Itsukusimā
 • Hirosimas Miera memoriāls (Genbaku Domu)
 • Vēsturiskie pieminekļi Naras pilsētā
 • Nikko svētnīcas un tempļi
 • Gusuku vietas un Ryukyu arhipelāga salas (Okinava)
 • Kii pussalas sakrālie objekti un svētceļojumu vietas
 • Iwami Ginzan sudraba raktuves un apkārtnes kultūras ainavas, kā arī dabas mantojuma objekti Yakusima un Shirakami-Sanchi; Siretoko nacionālais parks un Ogasawara salas

[frame u=”3″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/horyuji-templis-201x91.jpg[/frame]Japānā par tempļiem sauc budistu sakrālos objektus – vietas, kas paredzēti meditācijai un pārdomām. Budistu tempļu nosaukumi japāņu valodā beidzas ar -ji, -tera vai -dera. Ikvienā templī ir pagoda (to), parasti viskrāšņāk dekorētā ēka kompleksā un ēka, kurā ir daudz budas, bodisatvas un svēta Bo koka attēli. Papildus tam kompleksā var būt seno svēto vīstokļu bibliotēka, zvanu tornis un citas būves. Raksturīgi, ka budistu tempļi, vecākie no tiem datējami ar 6. gadsimtu, ir ļoti dekoratīvi.

Pareiza uzvedība baznīcā – iemest monētu ziedojumu kastē, tad pie sevis noskaitīt īsu lūgšanu – mantru. Ja esat iegādājies dūmu nūjiņu, iededziet to un ļaujiet tai dažas sekundes iedegties, palīdzot aizdegties ugunij ar rokas kustību, bet nepūšot uz to. Tad novietojiet nūjiņu uz īpašas paplātes un mēģiniet aromātiskos dūmus novirzīt uz sevi –tiek uzskatīts, ka tam ir ārstnieciska iedarbība. Visticamāk, ka pie tempļa ieejas Jums palūgs novilkt apavus – atstājiet apavus plauktos pie ieejas vai paņemiet tos līdzi plastmasas maisiņā, ja apmeklētājiem tiek tie piedāvāti. Pacentieties, lai Jums noteikti būtu zeķes!

Par svētnīcām (beidzas -gu, -jinja vai -jingu) japāņi dēvē sintoistu dievkalpojumu vietas un kami dievu mājvietu. Cilvēki šeit nāk, lai izteiktu cieņu senajiem dieviem un lūgtos par panākumiem, ​​īpaši reliģisko svētku laikā, nes jaundzimušos bērnus un te notiek kāzu ceremonijas. Sintoistu svētnīcas Japānā ir vecākas par budistu tempļiem un ir daudz vienkāršāka dizaina. Kompleksa priekšā vienmēr ir vismaz vieni vārti “toriji”, dažkārt tie var būt vairāki desmiti. Toriji atdala “svēto zemi” no parastās. Vislielākā ēka “svētajā zemē ” ir svētnīca, kami mājvieta, japāņu kami ir bezvārdisks garu iemiesojums, viss, kas ir ārpus materiālās pasaules un kam piemīt pārdabiskas spējas. Svētnīcā apmeklētājus parasti nelaiž, bet jebkurā gadījumā iekšpusē ir vienkāršs spogulis vai attēls, kas simbolizē kami. Pirms svētnīcas ir liela ceremoniju zāle, bieži tikai segta platība. Saskaņā ar tradīciju uz svētnīcu un tempļiem nav jānāk slimiem cilvēkiem, ar asiņojošām brūcēm, sērojošiem cilvēkiem – tas tiek uzskatīts par netīrības zīmi un cieņas trūkumu pret dieviem.

[frame u=”3″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/heian-jingu-kioto-201x91.jpg[/frame]Pie ieejas sintoistu svētnīcās pienākas simboliski attīrīties – no strūklakas ar kausiņu iesmelt ūdeni, noskalot rokas un tad ar rokām iesmelt ūdeni, paņemt ūdeni mutē, izskalot muti un izspļaut zemē. Norīt ūdeni no strūklakas nav ieteicams – daudzi iztiek arī bez šīs attīrošās procedūras.
Atrodoties svētnīcā iemetiet monētu ziedojumu kastē, divreiz dziļi paklanieties, divreiz sasitiet plaukstas, vēlreiz zemu paklanieties un neiztaisnojoties uz dažām sekundēm noskaitiet lūgšanas. Sintoismā nav sarežģītu rituālu.

Lielākā Japānas tempļu un svētnīcu daļa atroadas vienā no senākajām pilsētām – Kioto. Šeit ir saglabājušies vairāk nekā 2000 tempļu un tiek saglabātas senās kultūras tradīcijas. Lielo seno kultūras objektu daļu var atrast arī Japānas galvaspilsētā. Piemēram, vecākais Tokijā budistu templis Senso-ji (Asakusa-dera). Apskatiet tūres programmu “Yokoso!” un dodieties ceļojumā no Tokijas līdz Kioto, kurš iepazīstinās Jūs ar vissvarīgākajiem Japānas tempļiem un svētnīcām.

Pasaulē ir labi zināma Japānas cīņas mākslas: džudo, aikido, karatē, kendo, kiudo – tās plaši praktizē visā valstī. Uzturoties Japānā visur ir iespējams redzēt cīņas mākslas demonstrācijas, piedalīties sacensībās, kaut gan piedalīties nodarbībās ir diezgan grūti. Sumo sacensības notiek 15 dienas sešas reizes gadā: janvārī, maijā un septembrī Tokijā, martā Osakā, jūlijā Nagojā, novembrī Fukuokā.

Japānu šķērso daudzas kalnu takas dažādos virzienos, tās ir labi marķētas un no tām paveras ļoti skaisti skati. Japānas Alpi, Nagano un Kamikochi rajons, “svētceļnieku ceļš” uz 88 Sikoku tempļiem, Hokaido nacionālie parki, taka uz Fudzi kalna virsotni, Kioto, Naras un Niko apkārtne – kalnu tūrisma cienītājiem ir liela un daudzveidīga izvēle. Valstī ir vairākas slavenas kalnu slēpošanas trases, aprīkotas ar labiem pacēlājiem – Hokaido un Honsju salā. Slēpošanas paketēs parasti ir iekļauta onsenu – karsto avotu izmantošana kalnu viesnīcu teritorijā.

[frame u=”3″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/kamikochi-201x91.jpg[/frame]Ūdens sports – vispopulārākā ir zemūdens niršana starp koraļļu rifiem Okinavas tropu arhipelāgā un Izu pussalas tīrajos un mēreni siltajos ūdeņos netālu no Tokijas. Ohotskas jūrā praktizē niršanu zem ledus, bet tas ir dārgi. Labākā vieta atpūtai pludmalē ir Chiba, netālu no Tokijas, Kansai rajona pludmales starp Kobi un Himeji, Kamakura un Izu pussala. Un, protams, brīnišķīgās smilšainās pludmales siltajā Okinavā. Dažās vietās ir lieliski apstākļi sērfošanai un vindsērfingam, lai gan kopumā Japānas krasta līnija cerības neattaisno un piekrastes ūdeņi ir diezgan piesārņoti.

Atrakciju parki. Tā ir vispārēja valsts iedzīvotāju vājība – daudzveidīgie vēsturiskie un zinātnes tematikas atrakciju parki, atpūtas un ūdens parki daudziem aizvieto tālos ārzemju braucienus atvaļinājuma laikā.

Onseni. Onsens – vanna vai baseins, kas piepildīts ar vulkāniskas izcelsmes avotu karsto minerālūdeni. Onsenu apmeklē, lai gūtu baudu, relaksētos un medicīnas vajadzībām. Onsens var būt veidots kā koka muca šaurā telpā bez logiem, tā var būt dabiska ūdenstilpne zem atklātas debess skaistā kalnu ainavā. Praktiski visa Japāna atrodas uz karstajiem avotiem, tāpēc onseni ir lielākajā riokanu daļā, pilsētās ir arī publiski pieejami onseni. Saskaņā ar noteikumiem vīrieši un sievietes riokanu izmanto atsevišķi, peldkostīmi nav atļauti. Svarīgi ir zināt, ka pirms iekāpšanas karstajā ūdenī jānomazgājas un kārtīgi jānoskalojas zem dušas. Ja dušas nav, tad vismaz jāapslaka sevi ar baseina karsto ūdeni. Izkāpjot no karstās vannas neizlejiet ūdeni, to pēc Jums izmantos vēl citi. Dažos riokanos ir kopīgi publiskie onseni: sievietes šajā gadījumā ietinas lielā dvielī, bet vīriešiem izsniedz nelielus –kabatas lakata lieluma dvieļus ar kuriem aizsegties no priekšpuses. Dažos riokanos ir pieejami vienas ģimenes onsesni, bet tas ir diezgan dārgi.[frame u=”3″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/onsen-201x91.jpg[/frame]

Japāņu stila viesnīcas – riokani, sukubo un minsuku.

Riokans (ryokan) – tradicionālā japāņu viesnīca, kur viesi guļ istabās, kas izklātas ar tatami. Turpat tiek pasniegts ēdiens – brokastis un vakariņas. Vakariņas parasti tiek pasniegtas pēc principa “kaiseki” – “mazliet no visa”, augstas kvalitātes. Riokani ir dažādi – no seniem un tradicionāliem līdz mūsdienīgiem un stilīgiem. Tie ir mierīgi un eleganti, un, apmeklējot Japānu, riokanā vajadzētu pavadīt vismaz vienu nakti. Iesakām doties ceļojumā “Japāņi, vai viņi ir savādāki?” – Jums būs iespēja pavadīt vairākas naktis tradicionālajos japāņu riokānos.

Istabā ar bīdāmām durvīm gandrīz nav mēbeļu: zems galdiņš, pāris spilvenu un tokonoma – niša rotāta ar ziediem vai tīstokli ar kaligrāfisku tekstu (uz tās nedrīkst kāpt ar kājām un novietot čemodānus). Futons (guļvieta) – matracis un sega, riokana apkalpotājs vakarā izritinās Jūsu futonu uz tamtami, no rīta saritinās un ievietos skapī. Dažreiz ēdiens tiek pasniegts īpašā telpā, dažkārt to atnes tieši uz guļamistabu. Viesiem tiek nodrošināts viegls kokvilnas kimono – yukata, ar kuru viesi var staigāt riokana telpās. Lielākā daļā riokanu katrai istabai ir tualete, retāk tualete un duša; tiek sagaidīts, ka viesi izmanto onsenu vai kopīgo vannas istabu o-furo, kas bieži tiek apgādāta ar karstu minerālūdeni no avota, to izmanto vīrieši un sievietes atsevišķi.

Sukubo (shukubo) – ir vienkāršas viesnīcas budistu klosteros, kas papildus svētceļniekiem, nesen ir sākuši uzņemt arī vienkāršus ceļotājus. Tā ir lieliska iespēja iepazīt klostera dzīvi, piedalīties rīta lūgšanās un Zen budistu meditācijās, nobaudīt lieliskus veģetāros ēdienus. Vispopulārākie sukubo atrodas klosteros pie svētā kalna Koya-san, svētceļojumu centrā – Kansai.

Minsuku (minshuku) – ģimenes viesnīcas, populāras galvenokārt Japānas lauku rajonos. Tas ir lētāks variants par riokanu – viesi guļ telpā ar tatami, bet futonu izritina un saloka patstāvīgi, izmanto kopīgu vannas istabu un tualeti, dažos gadījumos būs jāmaksā par dvieļu lietošanu.

[/c_6]

[c_6 last=”true”]

Kas notiek?

Japānā ir trīs galvenās svētku sezonas:

 • Shogatsu – Jaunais gads (1.-3. janvāris), galvenie svētki valstī
 • Zelta nedēļa – četri nacionālie svētki, kas sagrupēti vienā nedēļā aprīļa beigās-maija sākumā
 • Obono svētki – ikgadējie budistu svētki, kad ģimenes sanāk kopā – tiek uzskatīts, ka senču gari Obon dienu laikā atgriežas šajā pasaulē, lai tiktos ar ģimenes locekļiem. Lielākajā valsts daļā svētki tiek svinēti augusta vidū, bet dažos – jūlijā

Šie trīs periodi nav labākais laiks Japānas apmeklēšanai, jo var būt problēmas ar viesnīcām, transportu, kā arī plašu cenu kāpumu.

[frame u=”3″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/jaunais-gads-tokija-201x91.jpg[/frame]

Svētku dienas:
1. janvāris – Valsts svētki Shogatsu (Jaunais gads). Svētkos sapulcējas visa ģimene, rīko kopēju mielastu, apmeklē tempļus un svētnīcas.
6. janvāris – Tokija (Kanto) Dezomeshiki. Liela Tokijas ugunsdzēsēju parāde ar uguņošanu un petardēm.
Otrā janvāra pirmdiena – Pilngadības svētki Seijin No Hi jauniešiem, kas ir sasnieguši 20 gadus. Iespēja redzēt kimono ģērbušos jauniešus.
9.-11. janvāris – Osaka (Kansai). Ebisu svētki, kad pielūdz veiksmes un biznesa dievus.
Janvāra vidus – Tokija (Kanto). Pirmais sumo čempionāts, kas ilgst 15 dienas.
[frame u=”6″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/sumo-432x196.jpg[/frame]

14. janvāris – Sendai (Tohoku). Hachiman Matsuri. Jaungada gājiens līdz Hachiman templim.
15. janvāris – Nara (Kansai). Yamayaki. Sausās zāles aizdedzināšana Wakakusa nogāzēs.
Februāra sākumā – Saporo (Hokaido). Yuki Matsuri, Sniega festivāls, kas ilgst 7 dienas.
3. februāris – visā valstī. Setsubun svētki, kura laikā tempļos tiek izkaisītas pupiņas.
3. februāris – Nara (Kansai). Lukturu svētki Kasuga svētnīcā. Atkārtojas 14.-15. augustā.
11. februāris – Nacionālie svētki Kinkoku Kinenbi – Valsts dibināšanas diena. Tiek uzskatīts, ka šajā dienā 660.gadā tika kronēts pirmais Japānas imperators.
[frame u=”3″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/lukturi-kasuga-shrine-201x91.jpg[/frame]

1.-14. marts – Nara (Kansai). Omizutori – zīmējumi uz ūdens Todai-ji templī.
3. marts – visā valstī. Hina Matsuri (Leļļu festivāls) mazām meitenēm. Dēvē arī par Meiteņu dienu.
Marta vidus – Osaka (Kansai). Otrais sumo čempionāts, kas ilgst 15 dienas.
Ap 20. martu – Nacionālie svētki Shunbun No Hi, Pavasara saulgrieži. Japāņi apmeklē radinieku kapus.
1.-30. aprīlis – Kioto (Kansai) Miyako Odori – Pavasara deju svētki, koši geišu priekšnesumi.
8. aprīlis – visā valstī. Hana Matsuri (Ziedu svētki) tempļos.
14.-15. aprīlis – Takayama (Chubu). Sanno Matsuri – procesija ar milzu transparentiem (yatai), veltīta Hie-Jinja templim, kas atrodas pilsētas dienvidu daļā.[frame u=”6″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/miyako-odori-432x196.jpg[/frame]

16.-17. aprīlis — Nikko (Kanto). Yayoi Matsuri – Futurasan Shrine svētnīcā.
29. aprīlis — Nacionālie svētki Showa No Hi, bijušā imperatora Showa dzimšanas diena.
3. maijs – Nacionālie svētki Kenpo Kinenbi, Konstitūcijas diena par godu pašreizējai konstitūcijai, kas pieņemta pēc Otrā pasaules kara.
4. maijs – Nacionālie svētki Midori No Hi, Augu diena par godu bijušā imperatora Showa botānikas hobijam.
5. maijs – nacionālie svētki Kodomo No Hi – Bērnu diena vai Zēnu diena. Daudzkrāsaini papīra vai auduma plakāti – koi nobori izgrezno visu Japānu.
11. maijs – Gifu (Chubu) – nakts zvejas ar kormorāniem sezonas sākums, turpinās līdz 15. oktobrim.
15. maijs – Kioto (Kansai). Aoi Matsuri – Grandioza parāde ar košiem Heian ēras tērpiem.
[frame u=”6″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/aoi-matsuri-432x196.jpg[/frame]

Maija vidus – Tokija (Kanto). Trešais sumo čempionāts, kas ilgst 15 dienas.
17.-18. maijs – Nikko (Kanto). Lieli tempļa Tosho-gu Shrine svētki. Gleznaina procesija.
Trešās maija nedēļas nogale – Tokija (Kanto). Sanja Matsuri – Asakusa Shrine tempļa reliģiski svētki.
1.-2. jūnijs – Kioto (Kansai). Lāpu un laternu gaismā Heian svētnīcā brīvā dabā notiek krāšņas Ho (Noh)
teātra izrādes.
1.-15. jūlijs – Fukuoka (Kyushu). Nozīmīgākais vasaras matsuri(vietējais festivāls) Fukuokā, Yamagasa svētki, kuri sākas no Kushida-Jinja tempļa.
Jūlija vidus – Nagoja (Chubu). Ceturtais sumo čempionāts, kas ilgst 15 dienas.
14. jūlijs – Nachi (Kansai) Hi Matsuri (Uguns svētki), notiek Nachi svētnīcā.
Trešā jūlija pirmdiena – Nacionālie svētki Umi No Hi, Okeāna diena. Iemesls – imperatora Meiji atgriešanās no Hokkaido 1876. gadā.
16.-17. jūlijs – Kioto (Kansai). Gion Matsuri – procesija ar platformām no Yasaka svētnīcas.
1.-7. augusts – Hirosaki (Tohoku) Neputa Matsuri. Gājiens ar platformām, kas rotātas ar papje -mašē tehnikā izgatavotām cilvēku un dzīvnieku figūrām.[frame u=”3″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/tanabata-matsuri-201x91.jpg[/frame]

6.-8. augusts – Sendai (Tohoku). Tanabata Matsuri – vasaras svētki.
Augusta vidus – visā valstī. Bon – Mirušo svētki (dažās valsts daļās atzīmē jūlija vidū).
12.-15. augusts – Tokushima (Šikoku). Awa Odori. Lielākais Deju festivāls Japānā, notiek Obon svētku laikā.
Septembra vidus – Tokija (Kanto). Piektais sumo čempionāts (ilgst 15 dienas).
16. septembris – Kamakura (Kanto). Jāšanas sacensības šaušanā ar loku Hachiman-gu templī.
Trešā septembra pirmdiena – nacionālie svētki – Keiro No Hi, godinot vecākus cilvēkus.
Aptuveni 23. septembrī – valsts svētki Shubun No Hi, rudens ekvinokcija. Tuvinieku kapu apmeklēšana.
9.-10. oktobris – Takayama (Chubu). Hachiman Matsuri. Yatai gājiens par godu Sakurayama, pilsētas ziemeļu daļas dievišķajam aizsargam.[frame u=”6″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/yabusame-432x196.jpg[/frame]

2. oktobra pirmdiena – nacionālie svētki Taiiku No Hi, Sporta un veselības diena.
Oktobra vidus – Nagoja (Chubu). Nagoya Matsuri – pilsētas svētki ar dalībnieku procesiju, kas ģērbušies feodālās ēras tērpos.
17. oktobris – Nikko (Kanto). Rudens svētki Tosho-gu templī.
22. oktobris – Kioto (Kansai) Jidai Matsuri – vēsturiski svētki, parāde, kurā piedalās dažādu Japānas vēsturisko laikmetu apģērbos tērpti cilvēki.
3. novembris – Nacionālie svētki Bunka No Hi, Kultūra diena.
Novembra vidus – Fukuoka (Kyushu). Sestais sumo čempionāts, ilgst 15 dienas.
23. novembris – Nacionālie svētki Kinro Kansha No Hi – Darba pateicības diena.
15.-18. decembris – Nara (Kansai). On-Matsuri, Kasuga Taisha Gran Shrine templī. Procesija vēsturiskos kostīmos.
31. decembris – Kioto (Kansai). Okera Mairi – svētās uguns iedegšanas ceremonija Yasaka svētnīcā.

[/c_6]

Ko atvest?

[frame u=”6″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/koka-plaksnites-ema-432x196.jpg[/frame]Amuletus. Pie ikviena tempļa ieejas Jūs varat iegādāties amuletu vai koka plāksnīti – ema, kur sintoistu lūdzēji raksta savas lūgšanas vai vēlmes.

Gravīras. Edo laikmeta oriģinālās gravīras pārdod specializētos veikalos, cena atkarīga no retuma, kvalitātes un bojājumu pakāpes. Ir iespējams pavisam reāli atrast lielisku seno gravīru ukiyo-e, kas izmaksās ne vairāk kā 15000 jenu. Ja Jums ir ierobežotas finanses, pievērsiet uzmanību labām reprodukcijām.

Lakotie izstrādājumi, koka un bambusa izstrādājumi. Jūs būsiet pārsteigts par preču dažādību, kas izgatavoti no šiem materiāliem: no ikdienas priekšmetiem – bļodas, irbulīši, paplātes, ķemmes, līdz elegantām statuetēm, lellēm, rotaslietu kastītēm. Cenas svārstās no diezgan saprātīgām maziem priekšmetiem līdz pat ļoti dārgām par sevišķi lieliem priekšmetiem vai senlietām.

Japāņu papīrs, kas izgatavots ar rokām – washi, pats par sevi ir ļoti augstas kvalitātes un ļoti skaists. Tas ir košā krāsā, inkrustēts ar ziedlapiņām. Washi izmanto bloknotiem, burtnīcām, kārbiņām un vēdekļiem, no tā darina origami. Šajos veikalos pārdod arī tušu un kaligrāfijas piederumus: otas un tintnīcas tušai. Tas viss ir brīnišķīga un oriģināla dāvana.

[frame u=”6″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/kasa-japanu-lietussargs-432x196.jpg[/frame]Tradicionālie japāņu lietussargi kasa izgatavoti no bambusa un vaskota papīra un ir ļoti dekoratīvi. Tos pārdod rokdarbu izstrādājumu veikalos.

Japānā ir daudz podnieku, un katrā ciematā Jūs varat iegādāties māla kausus, vāzes, podus, pudeles un traukus. Ikvienā vietā produkts tiks izgatavots no vietējiem māliem un vietējā stilā. Labākie keramikas izstrādājumi Bizen, Arita un Imari var maksāt miljoniem jenu, bet lielajos iepirkšanās centros tos ir iespējams iegādāties arī par diezgan pieņemamām cenām.

Japāņu lelles ningyo, īpaši no Kioto un Kjusju, ir tik skaistas, ka tās ir vairāk kā kolekcijas priekšmeti nevis rotaļlietas. Hina Matsuri svētku laikā (3.martā) katra japāņu meitene saņem tādu lelli kā dāvanu, bet Bērnu dienā (5.maijā) lelles, kas ataino samurajus, tiek dāvinātas zēniem. Ikviena no šīm lellēm var lieliski noderēt kā suvenīrs Jūsu mājiniekiem.

Samuraju zobenus katana pārdod antikvariāta veikalos un tie tagad maksā neiedomājamu naudu, ​​pateicoties darbam, kas tajos bija ielikts. Lielajos universālveikalos var atrast diezgan labu imitāciju par pieņemamu cenu.

Saldumus Japānā ārzemnieki galvenokārt iegādājas tieši dēļ skaistajām kārbiņām – saturs, īpaši sarkano pupu cepumi, izraisa tikai apjukumu. Sakē – tāpat kā arī vīnam, sakē ir vairāki simti veidu. Dažas pudeles ir interesantas pateicoties to noformējumam ar hieroglifiem. Ja Jums ir grūti izvēlēties, lūdziet padomu pārdevējam, viņi parasti ir ļoti laipni. Tēja – atrodoties zaļās tēju un tējas ceremoniju valstībā, Jūs noteikti vēlēsieties pārvest mājās kādu paciņu zaļās tējas un varbūt stilīgu japāņu tējkannu. Viena problēma – tradicionālās metāla tējkannas ir ļoti smagas.

[frame u=”6″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/sake-432x196.jpg[/frame]

Elektronika un fotopreces. Pilsētās šo preču veikali parasti sagrupēti atsevišķos rajonos – piemēram, Akihabara (Tokija) un Den Den Town (Osaka), kur cenas parasti ir diezgan konkurētspējīgas; labas cenas ir tādos firmas veikalos kā, Big Camera vai Yodobashi. Šīs preces maksā aptuveni tikpat daudz kā Singapūrā vai Honkongā, bet Jūs varat būt pārliecināti, ka esat iegādājies īstas firmas preces. Turklāt, Jūs varat iegādāties elektronikas un fotopreču jaunumus. Ieteicams lūgt atlaides, reizēm ir iespējams saņemt 10% atlaidi. Esiet uzmanīgi jautājumā par pirkumu saderību ar programmatūru un elektrības spriegumu, lūdziet norādījumus Jums saprotamā valodā. Ja jums ir izvēle, ņemiet eksportam paredzētos modeļus. Jūs atradīsiet plašu starptautisku mūzikas un video preču piedāvājumu HMV, Tower Records, vai Virgin Megastore veikalos; daudzos veikalos pārdod lietotas mūzikas un video preces.

Apģērbs un tekstils. Lielajos tirdzniecības centros ir plaša izcilu zīda kimono izvēle, bet cenas ir ļoti augstas. Tādu pašu kimono var iegādāties lietotu apģērbu veikalos par 5-20.000 jēnām. Jauns kokvilnas kimono (yukata) maksā ne vairāk kā četri tūkstoši jēnu. Laba apģērbu izvēle par saprātīgu cenu ir tīklu Unique tīkla veikalos. Slaveno modes namu Yamamoto, Miyake apģērbi parasti ir ļoti dārgi, bet janvārī un jūlijā ir izpārdošana.

[frame u=”6″ align=”left”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/kimono-veikals-432x196.jpg[/frame]Lielās Daimaru, Seibu, Takashimaya, Mitsukoshi un Isetan tirdzniecības ķēdes ir pieblīvētas ar augstas kvalitātes plaša patēriņa precēm. Ja Jums ir maz laika, tā ir vispareizākā izvēle. Šeit ir lieliska apkalpošanas kvalitāte, un darbinieki bieži runā angliski. Turklāt lielākā daļa no viņiem pieņemt kredītkartes. Viens mīnus – augstas cenas.

Gandrīz uz katra stūra Japānas pilsētās Jūs atradīsiet nelielus veikaliņus conbini. Slavenākie no tiem ir Lawson, FamilyMart, 7-Eleven ķēdes veikali. Tie ir nelieli lielveikali, kuri strādā visu diennakti, un tur pārdot ikdienas produktus – no apakšveļas līdz pārtikas produktiem, presi, baterijas, kosmētiku u.t.t., bet maz ticams, ka šeit Jūs atradīsiet dāvanas un suvenīrus.

Veikali 100Yen ir izkaisīti visā valstī, visbiežāk tie atrodas pie dzelzceļa stacijām iepirkšanās pasāžās un lielveikalos. Hyakuen shoppu – atlaižu veikalu ķēdes, kur visus ikdienas priekšmetus var iegādāties par simbolisku maksu 100 jenu. Starp dažādām lietām šeit pārdod tipiskos japāņu irbulīšus, vēdekļus, traukus.

Specializētos veikalos un amatnieku izstrādājumu veikalos piedāvā augstas kvalitātes preces, reizēm retas un neparastas, attiecīgi par augstu cenu. Visvieglāk šos veikalus atrast ir iepirkšanās rajonos un lielo pilsētu laukumos. Ja Jums ir maz laika, apmeklējiet kādu no lielajiem amatniecības centriem, kas domāti tieši tūristiem – Oriental Bazar Tokijā vai Kioto Antiques Center Kioto.

Krāmu tirgiem (japāņu valodā nomi-no-ichi) arī ir vērts pievērst uzmanību. Tie notiek no rīta budistu tempļu un sintoistu svētnīcu teritorijās, piemēram, Hanazono templī svētdienās Tokijā. Šeit var izdoties negaidīti, noderīgi un izdevīgi pirkumi, piemēram, lietots zīda kimono.

[divider]

Apskatiet arī ceļojumus uz Japānu, kurus mēs rīkojam. Ja ir jautājumi, droši dod ziņu!    [button link=”http://airtour.lv/kontakti” priority=”primary” size=”medium”]Sazināties ar mums[/button]

[divider]

Vispārēja informācija par Japānu

[frame u=”3″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/images/japana-karogs.jpg[/frame]

Japāna (japāņu: Nihon, Nippon), oficiālais nosaukums «Nihon-koku», «Nippon-koku» — ir salu valsts Austrumāzijā, kas atrodas Klusā okeāna rietumos. Japānai nav sauszemes robežas ar citām valstīm, bet vistuvāk tai atrodas Krievija, Ķīna un Koreja.

Japāna ir izvietojusies uz 6852 salām, kas veido Japānas salu arhipelāgu. Četras lielākās no tām ir Hokaido, Honsju, Sikoku un Kjusju salas, kas kopā veido 97% no Japānas teritorijas. Gandrīz visas salas ir kalnainas un vulkāniskas. Arī Japānas augstākais punkts Fudzijama ir vulkāns. Japāna ir desmitā lielākā valsts pēc iedzīvotāju skaita. Tajā dzīvo vairāk nekā 127 miljoni iedzīvotāju. Tokijas aglomerācija, kurā ietilpst Tokija un apkārtējās prefektūras, ir lielākā aglomerācija pasaulē pēc iedzīvotāju skaita. Tajā dzīvo ap 30 miljoniem iedzīvotāju.

Japāna ir attīstīta valsts ar ļoti augstu dzīves līmeni. Japānā ir viena no valstīm ar visaugstāko prognozējamo mūža ilgumu, kā arī un viena no valstīm ar viszemāko zīdaiņu mirstību.

[c_6 first=”true”][google_map width=”425″ height=”350″ src=”https://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=lv&geocode=&q=Jap%C4%81na&aq=0&oq=jap%C4%81&sll=56.971493,24.128656&sspn=0.406447,1.352692&ie=UTF8&hq=&hnear=Jap%C4%81na&t=m&z=5″]
[/c_6]

[c_6 last=”true”]

Japāna ir viena no lielā astotnieka un APEC valstīm, kā arī regulāri tiek ievēlēta par nepastāvīgu ANO Drošības Padomes locekli. Kaut gan Japāna ir oficiāli atteikusies no savām tiesībām pieteikt karu, tai ir liela mūsdienīgā armija, kura tiek izmantota pašaizsardzības nolūkos un miera uzturēšanas operācijās.

Japāna ir vienīgā valsts pasaulē, pret kuru tika izmantoti kodolieroči.

Japāna ir dibināta: 13.-14. gadsimtā.
Oficiālā valoda: japāņu
Teritorija: 377 944 km²
Galvaspilsēa: Tokija
Lielākās pilsētas: Tokija, Jokohama, Osaka
Valdības forma: konsticionāla monarhija

Valūta: Japānas jēna
Tālsarunu kods: +81
Laika josla: +9 GTM

[/c_6]

Informācija tūristiem, kas dodas uz Japānu

Ko ņemt līdzi
Lielās pilsētās nenovērtējamu palīdzību Jums var sniegt neliels kompass, jo īpaši izejot no metro rajonā, kur visi uzraksti būs japāņu valodā.
Kompakts koferis uz riteņiem un neliela mugursoma ekskursijām – optimāls ceļotāja komplekts.
Noderīgs būs arī elektrības pieslēguma adapteris.
Neņemiet līdzi lielu čemodānu! Vilcienu bagāžas plaukti un bagāžas glabātuves novietnes nav paredzētas liela izmēra bagāžai.
Paņemiet līdzi visus medikamentus, kas Jums nepieciešami – Japānā, gandrīz visi medikamenti ir pieejami tikai ar recepti.
Maza sarunu vārdnīca var būt noderīga gandrīz visur, jo daudzi japāņi nerunā svešvalodās.

Muitas kontrole Japānā

Jebkuru maksājuma līdzekļu ievešana un izvešana no valsts nav ierobežota. Tomēr summa, kas lielāka par 1 miljonu jenu, vai tās ekvivalents ārvalstu valūtā ir jādeklarē. To var izdarīt gan rakstiski, gan mutiski. Tas pats attiecas uz izstrādājumiem, kas izgatavoti no dārgakmeņiem un dārgmetāliem, ja to kopējais svars pārsniedz 1 kg.

Ir stingri aizliegts ievest Japānā pornogrāfiskus un materiālus, kas grauj sabiedrisko kārtību, viltotus vērtspapīrus un naudas zīmes, mantas un priekšmetus, kas nodara kaitējumu firmas zīmēm, autortiesībām un patentu likumam. Stingri aizliegts Japānā ievest narkotikas, inhalējamos stimulatorus (ieskaitot inhalatorus), psihotropās vielas un dažus medikamentus (tādus, kas satur 1-dezoksiefedrīnu) un ierīces to pielietošanai. Pārkāpējam draud ieslodzījums, kam seko deportācija un aizliegums iebraukt valstī uz mūžu.

Aizliegts ievest svaigus augļus un dārzeņus, kā arī dzīvnieku un augu izcelsmes pārtiku.
Stingri reglamentēta ieroču transportēšana: šaujamieročiem, aukstajiem un sporta ieročiem, kā arī munīcijai un ieroču sastāvdaļām nepieciešami atbilstoši sertifikāti.

Bez nodokļa var ievest šādus produktus:

 • Ne vairāk kā 400 cigaretes vai 100 cigāru vai 500 gramus tabakas
 • Līdz 3 pudelēm alkoholiskos dzērienus (līdz 0,7 l)
 • Līdz 2 uncēm (56 ml) smaržas
 • Dāvanas un suvenīrus ar kopējo vērtību līdz 200 000 JPY

Ievedot šos izstrādājumus virs noteiktajiem ierobežojumiem, tiks iekasēta papildus maksa.

Komerciālie produkti nav atbrīvoti no nodokļiem un nodevām, jo ​​tie netiek uzskatīti par ikdienas lietošanas priekšmetiem.

Mākslas un antikvariāta priekšmetu izvešana no Japānas nav atļauta bez atbilstošo varas iestāžu atļaujas. Izvedot šos priekšmetus būs nepieciešams Ekonomikas ministrijas sertifikāts.

Papildus muitas informāciju var atrast Japānas muitas mājas lapā.

Valūtas maiņa un bankas
Japānas naudas vienība – Japānas jena (JPY). Apgrozībā ir 10000, 5000, 2000 un 1000 jenu banknotes, un monētas ar 500, 100, 50, 10, 5 un 1 jenas nominālvērtību.

Bankas ir atvērtas katru dienu no 9:00 līdz 15:00-17:00 darba dienās, mēneša pirmajā un pēdējā sestdienā no 9:00-12:00. Svētdienās un svētku dienās – visu banku filiāles ir slēgtas. Valūtas maiņa bankas filiālēs ir saistīta ar ļoti formalizētu procedūru, dažkārt tā ieilgst un izraisa zināmas neērtības.

Tokijas un Osakas starptautiskajās lidostās maiņas punkti strādā lidostas darba laikā. Apmaiņai var pieprasīt uzrādīt pasi. Starptautiskās lidostās ir valūtas maiņas automāti.

Iesakām nepieciešamo valūtas daudzumu samainīt lidostā tūlīt pēc ierašanās. Lidostas maiņas punkti piedāvāt diezgan izdevīgu maiņas kursu. Samainīt valūtu “uz ielas” nav iespējams. Japānā var norēķināties tikai ar Japānas jenām, citu valūtu nepieņem. Lūdzu, ņemiet vērā, ka viesnīcas reģistratūrā var samainīt tikai līdz 300 USD.

Kredītkartes
Japānā var norēķināties ar visām populārākajām kredītkartēm. Pārpratumi dažreiz var rasties izņemot skaidru naudu no bankomātiem. Dažos ekskluzīvos veikalos un restorānos kredītkartes netiek pieņemtas principā – šī informācija ir atrodama pie ieejas.

PVN un Tax-Free
Visi pirkumi Japānā tiek aplikti ar 5% nodokli. Pirkumiem ar cenu virs 15000 JPY jāmaksā papildus nodoklis 3%. Iepērkoties beznodokļu veikalos nodokļus atmaksā, ja vien preces tiek izvestas no valsts. Lai to izdarītu, pircējam lūgs uzrādīt savu pasi, tai tiks pievienots čeks, kas apliecinās pirkumu. Šis čeks kopā ar precēm jāuzrāda muitas amatpersonai izbraucot no valsts. Atkarībā no veikala ir dažāda minimālā pirkuma vērtība nodokļu atmaksai, parasti pirkuma cena jābūt vismaz 10000 JPY.

Iestāžu darba laiks

Bankas ir atvērtas katru dienu no 9:00 līdz 15:00-17:00 darba dienās un pirmajā un pēdējā mēneša sestdienā no 9:00 līdz 12:00. Svētdienās un svētku dienās – visu banku filiāles ir slēgtas.

Milzīgie 10-15 stāvu universālveikali ir atvērti katru dienu 10:00-21:00 vai līdz 20:00. Valsts svētku dienās un svētdienās veikali ir atvērti no pulksten 10:00 līdz 19:30. Daži lielveikali divas vai trīs reizes mēnesī ir slēgti darba dienās, par ko tiek paziņots iepriekš.

Privātie veikali, un viesnīcu veikali strādā pēc sava grafika. Сonvenience store ķēdes veikali darbojas visu diennakti, bet piedāvā ierobežotu preču klāstu.

Vairums muzeji ir atvērti apmeklētājiem no 10:00 līdz 17:00 katru dienu, neskaitot svētku dienas. Daudzos muzejos pirmdiena ir brīvdiena.

Tālruņu numuri neparedzētos gadījumos:

 • Policija 110
 • Ugunsdzēsības dienests un ātrā palīdzība 119

Neatliekamās palīdzības dienesti tiek izsaukti bez maksas. Zvanot no ielas telefona automātiem pirms zvanīšanas nospiediet sarkano pogu.

Transports

Japāna ir valsts ar ļoti attīstītu transporta infrastruktūru. Transports darbojas kā sakārtots mehānisms, viss ir tīrs, ērts un pilnīgi drošs izmantošanai. Apkalpojošais personāls ir ļoti laipns un gatavs palīdzēt ikvienā jautājumā, pie tam lidostās, lielākajās dzelzceļa stacijās un metro sāk pakāpeniski izmantot arī angļu valodu.

Japānā ir dažas starptautiskās lidostas, bet ārvalstu tūristi ierodas galvenokārt Naritas starptautiskajā lidostā (Tokija), retāk Kansai starptautiskajā lidostā (Osaka). Lidostu nodokļi netiek iekasēti, jo tie ir iekļauti biļetes cenā. Iekšzemes lidojumi notiek uz visām lielākajās pilsētām valstī.

Ceļošanai valstī ir ļoti ērts un labi attīstīts dzelzceļa tīkls. Dzelzceļa sistēmas Japānā tiek uzskatītas par drošākajām un visprecīzākajām pasaulē. Dzelzceļi burtiski caurvij Japānu. Pasažieru vilcienus Japānā var iedalīt četrās kategorijās: vietējie vilcieni Local, elektriskie ekspress vilcieni Rapid, tālsatiksmes vilcieni un ātrvilcieni “Shinkansen”. Vilciena biļetes nelieliem attālumiem iegādājas tāpat kā metro biļetes – īpašos biļešu automātos. Vilciena biļetes tālsatiksmes vilcieniem jāpērk īpašās biļešu kasēs lielajās stacijās. Biļetes ir jāsaglabā līdz brauciena beigām.

Ceļojot ar vilcienu ērta ir Japan Rail Pass biļete, kas ir derīga ceļošanai tikai tūristiem ar tūrista vīzu pasē un, kas iegādāta jau iepriekš ārpus Japānas speciāli akreditētās aģentūrās. Šī biļete nodrošina neierobežotu ceļošanu JR kompānijas (Japāna dzelzceļš) vilcienos, autobusos un prāmjos, kā arī dažos privāto uzņēmumu vilcienos, noteiktā laika periodā: vienas, divas vai trīs nedēļas. Biļete tiek izdota konkrētai personai un nodot to citai personai ir aizliegts (pārbaudot biļetes jāuzrāda pase, lai apstiprinātu iegādes likumību).

[frame u=”6″ align=”right”]http://airtour.lv/wp-content/uploads/metropolitens-kioto-432x196.jpg[/frame]

Tokijas metro sistēma – trešā lielākā metro sistēma pasaulē. Darbojas 30 līnijas un 224 stacijas. Lielais līniju un staciju skaits dod iespēju nokļūt pietiekami tuvu nepieciešamajai vietai. Metro ir atvērts no 05:00 rītā līdz 01:00 naktī.

Japānā ir ļoti daudz autobusu maršruti tāpat kā jebkuram citam transportam, autobusu satiksme ir ērta un cenas pieejamas. Salīdzinājumā ar dzelzceļa un gaisa transportu, autobusi ir vairāk piemēroti ceļotājiem, kas izvēlas ietaupīt attiecībā uz biļetes cenu, un, ja Jums nav laika ierobežojumu. Tā piemēram, ar ātrgaitas Shinkansen vilcienu brauciens no Tokijas līdz Osakai aizņem 3 stundas, bet braucot ar reisa autobusu 12 stundas, bet autobusa biļetes izmaksas ir piecas reizes zemākas.

Japāņu taksometri - vieni no visdārgākajiem pasaulē. Interesanti, ka zaļā gaisma uz vējstikla norāda, ka taksometrs ir aizņemts, bet sarkanā – brīvs. Ir privātie un valsts taksometri. Taksometros pārvadā ne vairāk kā 3 cilvēkus, bet, ja Jūs ceļojat četratā, tad valsts taksometrs Jūs var nepaņemt, bet ar taksometra vadītāju no privāta uzņēmuma var vienoties. Lai apturētu taksometru uz ielas – paceliet savu roku. Nemēģiniet paši atvērt vai aizvērt mašīnas durvis – tās ir automātiskas. No ceļa braucamās daļas automašīnā nevar iekāpt, durvis ir bloķētas.

Autonoma iespējama, ja Jums ir starptautiskās tiesības. Kaut arī daudzi dod priekšroku īrēt automašīnu un ceļot, attiecībā uz Japānu mēs neiesakām šo pārvietošanās metodi. Municipālie ceļi un ātrgaitas maģistrāles ir pārpildītas, benzīns ir dārgs, turklāt ceļu nodevas ir augstas un autostāvvietas atrašana lielā pilsētā var pārvērsties par murgu.
Ar mašīnu ir ērti iepazīt Japānas attālos nostūrus. Vislabāk līdz provincei doties ar vilcienu un jau tur uz vietas izīrēt automašīnu.
Automašīnu nomu piedāvā pasaulē slavenās kompānijas Hertz un Avis.

Ceļojot Japānā pie auto stūres, Jums ir jāpatur prātā, ka esat atbildīgi par jebkādiem zaudējumiem, kas radušies citiem transportlīdzekļiem vai kāda veselībai. Negadījumos ar gājējiem vai velosipēdistiem jebkurā gadījumā vainīgs būs autovadītājs. Pārsniegt ātrumu virs 180 km/h – krimināli sodāms nodarījums.

Kustība notiek pa ceļa kreiso pusi. Pie galvenajiem ceļiem zīmes un norādes tiek dublētas latīņu burtiem, pie municipālajiem un otrās kategorijas ceļiem nosaukumi ir tikai ar hieroglifiem.

Laiks
Japānā nenotiek pāreja uz ziemas un vasaras laiku. Tā vienmēr ir nemainīgā laika zonā, un tas ir + 9:00 GMT. Vasaras laika starpība starp Rīgu un Tokiju ir + 6 stundas, ziemas laikā atšķirība ir + 7 stundas.

Elektrība
Japānā elektrības līnijas spriegums ir 100V, frekvence – 50Hz austrumu Japānā (ieskaitot Tokiju, Jokohamu, Tohoku, Hokaido) un Rietumu Japānā 60Hz (ieskaitot Nagoju, Osaku, Kioto, Hiroshimu, Šikoku un Kyushu), taču šīs atšķirības neietekmē parasto sadzīves elektroierīču darbību. Neliela problēma var rasties saistībā ar atšķirīgām ierīču kontaktdakšām. Īpašu adapteri Jūs varat nopirkt gandrīz visos diennakts veikalos – Convenience Store, vai pajautājiet viesnīcas reģistratūrā.

Esiet uzmanīgi Japānā pērkot tehniku​​, kuru Jūs plānojat izmantot atgriežoties mājās. Ne visos veikalos pārdod ierīces, kas darbosies elektroenerģijas tīklā ar 220V spriegumu.

Noderīgi padomi

Pirms ceļojuma sagatavojiet pases un citu dokumentu, kas pierāda Jūsu identitāti (autovadītāja apliecība, u.c.) un aviobiļešu kopijas, un glabājiet tos atsevišķi no oriģināliem. Dokumentu nozaudēšanas gadījumā Jums būs mazāk problēmu noformējot dokumentus, lai atgrieztos mājās.

Pases, aviobiļetes vai bagāžas nozaudēšanas gadījumā, lūdzam nekavējoties informēt aviokompāniju, vēstniecību vai mūsu uzņēmuma pārstāvi, kas Jums ieteiks, kā Jūs varat atrisināt šo problēmu.

Tiem, kuri lieto medikamentus, iesakām tos paņemt sev līdzi. Izveidojiet pirmās palīdzības komplektu, kas Jums palīdzēs nelielu problēmu gadījumā, ietaupīs laiku meklējot zāles un novērsīs problēmas sazināties svešvalodā. Turklāt daudziem medikamentiem ārzemēs ir citi nosaukumi. Vasarā ir ieteicams paņemt saulesbrilles un krēmus ādas kopšanai. Ilgi atrodoties saulē vēlama cepure.

[divider]

Apskatiet arī ceļojumus uz Japānu, kurus mēs rīkojam. Ja ir jautājumi, droši dod ziņu!    [button link=”http://airtour.lv/kontakti” priority=”primary” size=”medium”]Sazināties ar mums[/button]

Go top